Tworzenie folderów, usuwanie i przenoszenie aplikacji z VoiceOver na iOS

Pytania powracające jak bumerang: Jak z VoiceOver skasować aplikację na iPhone? Jak w iPhone przenieść ikonę z jednego na drugi ekran? Jak przy pomocy VoiceOver tworzyć katalogi z kilkoma aplikacjami w środku? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi w poniższym nagraniu.

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video, pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku macOS oraz iOS.

4 komentarzy na temat “Tworzenie folderów, usuwanie i przenoszenie aplikacji z VoiceOver na iOS

  1. Pytanie Piotrze trochę z innej beczki. Na nagraniu usłyszałem, że masz zainstalowaną aplikację Miarka. Mam Iphone’a 8 i nie mogę jej znaleźć. Z tego co czytam na różnych stronach wynika, że jest ona preinstalowana i nie można jej pobrać z AppStore. Nie piszą też, które modele wraz z IOS 12 aplikację tę dostały. Może Ty mi pomożesz ją odszukać?

  2. Hej Miki!
    Myślę że najprościej będzie gdy na dowolnym ekranie z aplikacjami wywołasz SpotLight, przeciągając trzema palcami w dół.
    Następnie w pole edycyjne SpotLight wpisz Miarka, a poniżej, pod nagłówkiem Aplikacje, powinien się wyświetlić przycisk Miarka i ścieżka gdzie znajduje się ta aplikacja.

  3. Tak zrobiłem ale u mnie nie ma „szukaj w aplikacjach”. Jest tylko „szukaj w mapach, AppStore i internecie”. Mam Iphone’a 8 (tego mnieszego) z IOS 12.1.2

  4. Miki, tam nic nie musisz wyszukiwać. Po wpisaniu nazwy aplikacji jej ikona powinna pojawić się pod polem edycyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *