❇️ Zbliżeniowa wypłata gotówki 💸 w bankomatach PlanetCash 🏧

Jakiś czas temu wypłacając pieniądze z bankomatu sieci PlanetCash, tak jak zwykle podłączyłem do niego słuchawki, i usłyszałem niezwykły jak dla tego bankomatu komunikat – Jeśli chcesz wypłacić gotówkę, włóż kartę do bankomatu, lub zbliż ją do czytnika. I jak łatwo możecie się domyślić, ogromnie mnie to zaciekawiło. Już po chwili, po lewej stronie klawiatury numerycznej zlokalizowałem wystający element, wielkości połowy paczki papierosów. Gdy mu się lepiej przyjrzałem, okazało się, że jest na nim napisane w brajlu – Zbliż Kartę.

Logo firmy PlanetCash

Niewiele się zastanawiając, włączyłem płatność Apple Pay na zegarku i zbliżyłem go do owego elementu. Zegarek pisnął, a bankomat poprosił mnie o wybór języka. Dalej poszło już z górki. Kilka kliknięć i bez używania karty płatniczej odchodziłem od bankomatu dzierżąc gotówkę w dłoni.

Jeśli posiadacie u siebie bankomat sieci PlanetCash, m.in. korzysta z nich bank ING, to sami możecie się o tym przekonać. Gdybyście jednak nie mieli akurat przy sobie słuchawek, albo gdyby Przewodnik Głosowy nie działał, co zdarza mu się nader często, to poniżej publikuję instrukcję bezwzrokowej, zbliżeniowej wypłaty gotówki.

Instrukcja autorstwa Piotra
Data: 10.06.2021 r.

Instrukcja bezwzrokowej, zbliżeniowej wypłaty gotówki w bankomatach PlanetCash

 1. W telefonie lub SmartWatchu wywołujemy na ekran urządzenia aktywną kartę do naszego konta.
 2. Przysuwamy telefon, SmartWatch, kartę płatniczą lub inny „Zbliżak” do elementu opisanego na bankomacie jako „Zbliż Kartę”. Nasze urządzenie powinno wygenerować dźwięk, podobny do tego przy płatności zbliżeniowej.
 3. Teraz należy nacisnąć pierwszy klawisz, z boku ekranu, od góry po prawej ręce wybierając język polski.
 4. Odczekujemy około 3 sekundy.
 5. Z klawiatury numerycznej wprowadzamy kod PIN, i zatwierdzamy go naciskając ten sam klawisz co wcześniej, pierwszy od góry, z boku ekranu po prawej ręce.
 6. Teraz naciskamy drugi klawisz, z boku ekranu, od góry po prawej ręce wybierając wypłatę.
 7. W tym momencie pojawia się wybór predefiniowanej kwoty. Klawisze od góry, po lewej stronie ekranu:
  20, 50, 100, 150 zł.
  I od góry po prawej stronie ekranu:
  200, 300, 500, zł, Inna Kwota.
 8. Możemy w tym momencie nacisnąć któryś z powyższych klawiszy, wybierając jedną z predefiniowanych kwot, lub wpisać inną wartość z klawiatury numerycznej. W tym drugim przypadku, ostateczną kwotę potwierdzamy naciskając najniższy przycisk po prawej stronie klawiatury numerycznej. Jest on oznaczony wypukłym kółkiem.
 9. Po wybraniu kwoty, rezygnujemy z wydruku poprzez naciśnięcie pierwszego od dołu klawisza, po prawej stronie ekranu, lub drukujemy potwierdzenie naciskając czwarty klawisz od góry po lewej stronie ekranu. Analogicznie, z wydruku rezygnujemy naciskając na klawiaturze numerycznej klawisz 4, albo drukujemy naciskając klawisz 5.
 10. Na koniec koniecznie pamiętajmy o zabraniu naszych pieniędzy z bankomatu.

Jeśli masz jakieś uwagi, chcesz zgłosić błąd, kliknij Zgłoś Błąd.

Przejdź do listy pozostałych instrukcji bezwzrokowej wypłaty z bankomatu.

5 komentarzy na temat “❇️ Zbliżeniowa wypłata gotówki 💸 w bankomatach PlanetCash 🏧

 1. Jestem zaskoczona taką informacją. Nie wiedziałam że tak się da zrobić w bankomatach ING. Szkoda tylko że nie zawsze to działa tak jak powinno działać. W ogóle teraz jest coraz mniej bankomatów. U mnie kiedyś było ich całkiem sporo a dzisiaj jest ich o wiele mniej.

 2. Sprawdziłem i nie ma udźwiękowienia. To jest stary bankomat – być może jak wstawiają nowe maszyny to udźwiękowienie już mają.

 3. To mam nadzieję, że ci go wkrótce wymienią. Ale podana instrukcja dotyczy wypłaty bez przewodnika głosowego, więc jeśli tylko bankomat posiada opcje zbliżeniowe, to możesz w ten sposób wypłacać pieniądze.

Możliwość komentowania jest wyłączona