5 Nowości dostępnościowych dla VoiceOver w systemie iOS11

Ten pomysł chodził za mną od dawna. Nawet skołowałem już sobie odpowiednie, całkiem wygodne oprogramowanie. Ale dopiero iOS11 i jego nowa, bardzo wygodna funkcja nagrywania z ekranu, popchnęły mnie do tego, aby w końcu uruchomić YouTubowy kanał Mojej Szuflady.
Zrzut ekranu - Widok aplikacji YouTube z kadrem filmu zawierającym ekran główny mojego telefonu

Na pierwszy ogień proponuję 5 Nowości dostępnościowych dla VoiceOver w systemie iOS11. Ciekaw jestem bardzo Waszych opinii. Czy warto w ogóle robić coś takiego? Co chcielibyście w ten sposób zobaczyć? Może jakieś demonstracje aplikacji? Aby wyświetlić pierwszy film, możecie skorzystać z poniższego odtwarzacza.

Aby śledzić kolejne nowości pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić w serwisie YouTube kanał Piotr Witek, i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

8 komentarzy na temat “5 Nowości dostępnościowych dla VoiceOver w systemie iOS11

  1. witam. Mam pytanie odnośnie wybory interpunkcji w ustawieniach VoiceOver. Czy funkcja ta nie była dostępna już od bardzo dawna? Pewnie czegoś nie zrozumiałem, ale czy ktoś mógłby wyjaśnić. B

  2. Dzięki za miłe komentarze i tu i pod nagraniem. W takim razie teraz czekam na jakieś propozycje na filmiki… 😉 Oczywiście już jakieś własne mam, ale może chcielibyście coś konkretnego? Funkcje? Aplikacje? Tips & Tricks?
    Marku, tak, dobrze kombinujesz. Interpunkcja była, ale tylko na pokrętle. Nie było jej w klasycznych ustawieniach.

  3. Dzięki serdeczne. widocznie pomyliło mi się z szybkością mowy która w ustawieniach była chyba zawsze. A możesz jeszcze powiedzieć gdzie jest gdzie jest ustawianie sposobu edycji aplikacji na ekranie. Ja mam iOS 11.zero trzy i nigdzie tego nie mogę znaleźć. czy to jest dopiero w 11.jeden?
    Jak zrobiłeś że po rozwinięciu wątku maile czytane były wg kolejności. Kombinowałem z różnymi ustawieniami, włączający wyłączając najnowsze na górze itd., Ale nie mogę odkryć jakiejś konkretnej logiki.

Możliwość komentowania jest wyłączona