Aiko – transkryptor na macOS VS wersja iOS / iPadOS

Dziś porównuję wersję aplikacji Aiko działającą w systemie macOS, z demonstrowaną wcześniej wersją na system iOS / iPadOS. Oczywiście najbardziej podstawowa różnica jest taka, że wersja na macOS wykorzystuje moduł Whispera w wersji Large, czyli jakość tworzonych za jego pomocą transkrypcji jest lepsza. Za to minusem tej sytuacji jest niezbędna moc obliczeniowa, którą musimy dostarczyć w formie procesora M2 i 16GB pamięci RAM. Czy warto? Sami się przekonajcie.

Widok fragmentu rozpoznanego tekstu


Zapraszam do oglądania, a aplikację bezpłatnie możecie pobrać z Mac App Store, na przykład korzystając z poniższego odnośnika:
Pobierz Aiko dla Mac z Mac App Store

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

Twój Pierwszy Kęs

Więcej informacji na temat komputerów Apple, ich dostępności i podpowiedzi jak sobie z nimi radzić na starcie, znajdziecie w zakładce:
Twój Pierwszy Kęs

3 komentarzy na temat “Aiko – transkryptor na macOS VS wersja iOS / iPadOS

  1. Witaj Piotrze!
    O no to przyznam szczerze że nie wpadłam na to aby zajrzeć do paska z narzędziami podczas transkrypcji tekstu. Także przepraszam za wprowadzenie w błąd 🙂 U mnie się zdarzyło że to jedno tylko nagranie zostało ucięte. Cała reszta nie. W każdym razie nie wiedziałam że to jest ten model large a tak się zastanawiałam jaki on jest czy medium czy large właśnie. Moim zdaniem aplikacja jest bardzo fajna. Jeszcze tylko czekam na opcje aby można było dodawać linki np. do filmików z YouTube, aby można je było szybko poddać transkrypcji. Aha i jeszcze u mnie na jednym nagraniu zwielokrotnił jedno zdanie i powtórzył je chyba ze cztery razy ale to też tylko na jednym nagraniu to mi się zdarzyło.
    Pozdrawiam serdecznie i dzięki za to porównanie.

  2. Nie ma za co, ciesze się w takim razie 🙂 no a ja za to dzięki temu wiem że da się jednak ogarnąć ten upływ czasu. Jakoś się tak zasugerowałam, że najpierw pisało tam transkiribing, a potem to znikało i chyba to dlatego 😉 Czasem jeszcze zapominam, że ten pasek narzędziowy się zmienia w zależności od tego co się robi lub co się klika 🙂
    Pozdrawiam i życzę udanego weekendu

Możliwość komentowania jest wyłączona