Alternatywa dla Tap Tap See

O Tap Tap See już wspominałem w tym wpisie. Teraz pora wspomnieć o dwóch kolejnych aplikacjach, które działają w bardzo podobny sposób. Mowa o CamFind i VisWiz.

CamFind

CamFind to także aplikacja twórców Tap Tap See. Oba programy działają bardzo podobnie. CamFind posiada jednak szereg dodatkowych opcji ponieważ kierowany jest do innych odbiorców.

Tap Tap See powstał specjalnie dla osób z dysfunkcją wzroku. CamFind kierowany jest do ludzi chcących dokonać zakupu lub chcących porównać cenę danego produktu w internecie. Po zrobieniu zdjęcia wybranego przedmiotu, oprócz informacji co znajduje się na fotografii, otrzymujemy listę sklepów i portali aukcyjnych oferujących nam ten sam produkt. Od razu z poziomu aplikacji możemy dokonać zakupu jeśli znajdziemy ten sam przedmiot w niższej cenie.

Dodatkową funkcją jest możliwość dzielenia się otrzymanym wynikiem poprzez wiadomość tekstową, mailem, poprzez Twitter i Facebooka. Zdjęcie możemy także zapisać w rolce aparatu lub od razu wydrukować.

Pobierz CamFind z AppStore

VizWiz

VizWiz jest najbardziej rozbudowaną z wymienionych aplikacji. Przede wszystkim od poprzednich różni się dwoma elementami. Po pierwsze, zrobione zdjęcie rozpoznawać może człowiek lub komputer i to użytkownik decyduje czy zrobiona przez niego fotografia trafi przed oczy drugiego człowieka czy zadanie to pozostawi w wirtualnych rękach maszyny.

Dwie wcześniej wymienione aplikacje wykorzystują tylko ludzkie zasoby. Powinniście mieć tego pełną świadomość gdy będziecie wysyłać takie fotografie, których nie chcielibyście pokazać innym ludziom.

Druga różnica polega na tym, że wysyłając zdjęcie do człowieka możemy zadać mu pytanie, i uściślić co tak na prawdę interesuje nas na danej fotografii. Kiedy to może się przydać? Np. robimy zdjęcie okładki książki. Tap Tap See najprawdopodobniej odpowie nam, że na fotografii znajduje się książka. Wysyłając zdjęcie do VizWiz możemy doprecyzować o co nam chodzi, np. “Jaki tytuł ma ta książka?”.

Niestety aplikacja posiada tylko interfejs angielski co oznacza, że zarówno nasze pytania muszą zostać zadane w tym języku jak i to, że udzielane nam odpowiedzi będą w języku Shakespeare.

Pobierz VizWiz z AppStore

Mimo wszystko zachęcam do testów i korzystania z obu aplikacji. Wtedy gdy poznacie już wszystkie trzy, będziecie mogli wybrać taką, która najlepiej spełnia Wasze oczekiwania.