Antek czyta ebooki

Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z Androidem pyta o aplikacje umożliwiające odczytywanie ebooków w wygodny sposób. Ponieważ takich programów są co najmniej dziesiątki, postanowiłem niektórym ułatwić zadanie. 😉 Poniżej przedstawiam tylko cztery ale za to sprawdzone propozycje. Wszystkie wymienione aplikacje bardzo dobrze współpracują z technologiami asystującymi.

1. Cool Reader

Vadim Lopatin stworzył CoolReader, rozbudowany choć prosty i intuicyjny w obsłudze czytnik książek elektronicznych, obsługujący formaty: epub (niezabezpieczony DRM), fb2, doc, txt, rtf, html, chm, tcr, pdb, prc, mobi (niezabezpieczony DRM), pml.
Pobierz Cool Reader z Google Play

2. Go Read

Go Read, stworzony na potrzeby projektu Bookshare, to dostępny i darmowy program do odczytu ebooków dla osób z dysfunkcją wzroku. Bazuje na otwartościowym rozwiązaniu FBReader. Aplikacja współpracuje z Androidem od wersji 2.2. Umożliwia m.in.:

  • pobieranie książek z elektronicznej biblioteki Bookshare (trzeba posiadać konto),
  • odczyt ebooków w technologii TextToSpeech,
  • odczyt formatów DAISY 3 i EPUB 2;

Pobierz Go Read z Google Play

3. FBReader

Spółka FBReader.ORG Limited stworzyła program FBReader, będący bezpłatnym czytnikiem ebooków wspierającym formaty epub, rtf, doc (MS Word), html, fb2(.zip), mobi (łącznie z nie chronionymi plikami kindle) i plikami TXT.
Program jest szybki i konfigurowalny pod wieloma względami (czcionki, jasność tryby podświetlenia). Posiada wbudowaną przeglądarkę do ściągania plików z kilku popularnych bibliotek sieciowych m.in. w Anglii, Francji, Rosji, Chin i Polski. Książki można także bezpośrednio kopiować do katalogu aplikacji znajdującego się na karcie pamięci.
Pobierz FBReader z Google Play

4. PDF Too spech pro

Aplikacja stworzona przez firmę Practical Apps kosztuje około 12 pln. Pdf-to-Speech Pro używa technologii text to speech do odtwarzania dokumentów tekstowych i książek elektronicznych. Posiada wsparcie dla technologii asystujących i podobnie jak odtwarzacz muzyki, może działać w tle.
Wspiera formaty TXT, PDF, EPub, Doc, Docx oraz HTML ze stron internetowych. Umożliwia także bezpośrednie zapisanie załączników z wiadomości e-mail jako pliki do odczytu w samej aplikacji.
Pobierz Pdf-to-Speech Pro z Google Play