Aplikacja Bilkom Bilety z VoiceOver, i zakup biletu kolejowego w 5 min.

Dziś zapraszam Was na prezentację aplikacji Bilkom Bilety w wersji na iOS oraz iPadOS. W poniższym nagraniu demonstruję jak przy pomocy programu odczytu ekranu VoiceOver, w 5 minut możemy zakupić bilet na dowolne połączenie kolejowe. Nie jest to pełna instrukcja obsługi aplikacji, a jedynie prezentacja procesu wyszukania samego połączenia, wyboru zniżki, oraz zakupu biletu uprawniającego nas do przejazdu na wybranej trasie.

Ekran wyszukiwania połączeń w aplikacji Bilkom Bilety


Jest to kolejna już demonstracja możliwości zakupu biletów kolejowych z poziomu aplikacji mobilnych. Z opisami innych możecie zapoznać się pod poniższymi odnośnikami:

A prezentowaną dziś aplikację Bilkom Bilety, w wersji na iPhone lub iPad, możecie bezpłatnie pobrać z App STore, np. korzystając z poniższego odnośnika:
Pobierz Bilkom Bilety z App Store

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS i iPadOS.

5 komentarzy na temat “Aplikacja Bilkom Bilety z VoiceOver, i zakup biletu kolejowego w 5 min.

 1. Cześć. Czy znasz jakiś w miarę dostępne coś do pakowania/rozpakowywania plików? Zależało by mi na formacie .7z.

 2. Cześć. Chciałbym uzupełnić wpis, bo chyba znalazłem sposób na rozpoznawanie metod płatności. Zarówno na iOS jak też na Androidzie potrzebny jest do tego numer zdjęcia z logo danego banku. Na Androidzie czyta te kody od razu czytnik Jieshuo (Commentary), nie wiem jak TalkBack, natomiast na iOS musimy znaleźć ten kod tak, że najeżdżamy na obrazek i na pokrętle wybieramy kategorię chyba Inna treść albo jakoś tak. Mam iPhone po czesku, dlatego nie wiem, jak dokładnie to się nazywa po polsku. Następnie po przesunięciu palcem w górę lub w dół słyszymy np. 103.png.
  Poniżej wklejam listę kodów i obsługiwanych metod płatności, które udało mi się rozpoznać dzięki OCR w czytniku Jieshuo na Androida. Obawiam się jednak, że najszybszy będzie dalej BLIK, bo po wyborze banku pojawi się pewnie strona, a nie aplikacja. To już zostawiam wam wszystkim do sprawdzenia.

  103 = karta płatnicza (Visa, Mastercard, Maestro)
  113 = Alior Bank
  102 = Bank Pekao
  108 = PKO Bank Polski
  110 = Inteligo
  150 = BLIK
  160 = MBank
  111 = ING
  114 = Millennium
  115 = Santander
  132 = Citi Handlowy
  116 = Crédit Agricole
  119 = Getin Bank
  124 = Pocztowy24
  135 = Banki Współdzielcze
  133 = BNP Paribas
  59 = Neobank
  130 = Nest Bank
  145 = Plusbank
  166 = GPay (czyli Google Pay? Muszę sprawdzić, czy w Androidzie wtedy pojawia się okno aplikacji czy strona)
  163 = Visa Checkout

 3. Nie ma sprawy. Mała poprawka, bo coś źle się wpisało: Neobank to 159, a nie 59.

Możliwość komentowania jest wyłączona