Aplikacja Pliki w systemie iOS i obsługa pamięci zewnętrznych

Wygląda na to, że problem, przez wiele lat irytujący wiele osób, tj. niemożność przeglądania z poziomu iPhone lub iPad plików i folderów na zewnętrznych nośnikach, w rodzaju kart pamięci czy pendrive, po prostu przestał istnieć. A wszystko to za sprawą aplikacji Pliki, i jej nowych możliwości dostępnych od wersji iOS. i iPadOS sygnowanych liczbą 13.
Brzmi prosto? I tak jest w istocie. Ale jeszcze do niedawna musielibyśmy do tego posiadać albo specjalny adapter, albo specjalny pendrive, albo specjalną aplikację do obsługi pamięci zewnętrznych. Dziś wystarczy zwykła przejściówka i już. Jakie to proste, demonstruję w poniższym nagraniu.

Kadr z nagrania - Ekran pokazujący aplikację Pliki w układzie na iPadzie, po lewej stronie lista lokalizacji, a po prawej lista plików i folderów.

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video, pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

Twój Pierwszy Kęs

Więcej informacji na temat komputerów Apple, ich dostępności i podpowiedzi jak sobie z nimi radzić na starcie, znajdziecie w zakładce:
Twój Pierwszy Kęs

Koleo – Ciąg dalszy zakupów biletów kolejowych z VoiceOver na iOS

Tego jeszcze w Mojej Szufladzie nie było. Dziś z prawdziwą przyjemnością, po raz pierwszy, miejsce na stronie i głos oddaję Adrianowi Wyce, który przybliży Wam mobilną aplikację Koleo. Zademonstruje jak korzystając z VoiceOver, za jej pośrednictwem, w bardzo wygodny i dostępny sposób, możecie zakupić bilety kolejowe. Zapraszam do oglądania, podnoszenia łapek w górę, subskrybowania kanału i polecania go znajomym.

  • Obsługa Kosza w macOS – Trwałe i nietrwałe kasowanie plików, ich przywracanie i opróżnianie Kosza