Apple ID i przykra niespodzianka

Kupując nowe urządzenie Apple często tłumaczymy sobie: OK, OK, to tylko żeby sprawdzić jak to działa. 😉 Nie rzadko zaczyna się od iPoda Touch, potem iPhone a dalej to już z górki… Za każdym razem przy uruchamianiu nowego gadżetu podajemy nasze Apple ID, synchronizujemy kontakty, zakupione aplikacje i multimedia. Ale czy zawsze? Otóż prędzej niż się spodziewasz może przyjść taki dzień, w którym twoje urządzenia się nie zsynchronizują.

Właśnie moja Pani żona wierci mi dziurę w brzuchu abym podpowiedział jej co chciałbym dostać na urodziny. Nic zatem dziwnego, że moje myśli zaczęły krążyć wokół produktów z dziwnie znajomym logotypem…

Nagle przypomniałem sobie jednak, że kiedyś, gdzieś czytałem o ograniczeniu liczby urządzeń, które można podłączyć do jednego Apple ID. Kołatała mi po głowie cyfra 5 a to już sprawiło, że lekko się zaniepokoiłem i postanowiłem zgłębić temat.

Na szczęście dość szybko odkryłem, iż byłem w błędzie. Do jednego Apple ID możemy jednocześnie podłączyć aż 10 urządzeń lub komputerów. Ale czy na pewno? Czy to jest “aż”? Ponieważ równolegle natknąłem się na metodę weryfikacji ilości urządzeń podpiętych do Apple ID, postanowiłem sprawdzić jak to u mnie wygląda.

Skorzystałem z poniższego linka i zawartej na stronie instrukcji. Kilka kliknięć i szczęka obiła mi kolana… Pod moje Apple ID podłączonych miałem 10 urządzeń. Przy kupnie następnego na pewno nieźle bym się napocił zanim bym odkrył przyczynę problemów z synchronizacją.

Powód okazał się prozaiczny. Nie, nie jestem krezusem… 😉 Po prostu używam sprzętu Apple od kilku ładnych lat a w tym czasie nie tylko zmieniałem urządzenia mobilne ale także komputery. Na każdym urządzeniu i komputerze, także z Windows (iTunes), podawałem swój Apple ID. Dotychczas byłem przekonany, iż po wyzerowaniu urządzenia lub odinstalowaniu iTunes, miejsce w puli się zwalnia. Jak widać, byłem w błędzie.

Na szczęście bardzo łatwo możemy temu zaradzić. Wystarczy postępować wg poniższej instrukcji i usunąć z listy urządzenia i komputery z których już nie korzystamy. Ja już tego dokonałem tak więc mogę teraz spokojnie zastanawiać się dalej co bym chciał dostać na urodziny.

Instrukcja sprawdzenia ilości urządzeń powiązanych z Apple ID i sposób usunięcia niepotrzebnych powiązań