Apple TV i zamykanie aplikacji z VoiceOver

Niestety, w ostatnim czasie bardzo często dochodzi do sytuacji, w której jedynym sposobem na przywrócenie prawidłowego działania jakiejś aplikacji funkcjonującej na jednym z systemów operacyjnych Apple, pozostaje tylko jej całkowite zamknięcie i ponowne uruchomienie programu. Pisałem już o tym jak wymusić zamknięcie aplikacji na iOS, watchOS, demonstrowałem na macOS, więc w końcu przyszła pora i na tvOS.

Zamykanie aplikacji z VoiceOver

  1. Przy włączonym Apple TV, na jego pilocie dwukrotnie naciskamy przycisk z ikoną TV, czyli ten okrągły, po prawej stronie, między gładzikiem pilota, a przyciskiem regulacji głośności.
  2. Na ekranie telewizora wyświetli się lista otwartych aplikacji, wraz z Przyciskiem Początek umożliwiającym powrót do ekranu głównego Apple TV.
  3. Poruszając się teraz na gładziku pilota gestem przeciągnięcia jednym palcem w lewo lub prawo, ustawiamy fokus VoiceOver na aplikacji którą chcemy zamknąć.
  4. Wirtualnym pokrętłem na gładziku wybieramy pozycję Czynności, i przeciągając jednym palcem w górę lub dół, ustawiamy opcję Zamknij Aplikację.
  5. Nasz wybór potwierdzamy jednokrotnym naciśnięciem górnej krawędzi gładzika pilota..

Mam nadzieję, że jak najrzadziej będziecie musieli sięgać po to rozwiązanie. Ale gdyby pojawiła się taka potrzeba, to nie będziecie już z tym mieli żadnego problemu.