Audiobooki na Androidzie

W Mojej Szufladzie znalazło się już kilka słów na temat aplikacji umożliwiających czytanie ebooków, zarówno z wykorzystaniem TalkBack jak i syntezatorów TTS. Żeby nie było, że zapomniałem o użytkownikach urządzeń z Androidem będących jednocześnie miłośnikami audiobooków, poniżej polecam trzy proste i sprawdzone aplikacje umożliwiające odtwarzanie książek czytanych przez lektora.

1. Smart audiobook player

Ten darmowy program został stworzony przez Alexa Kravchenko specjalnie do odsłuchiwania audiobooków. Poniższe funkcjonalności odróżniają go od zwykłych odtwarzaczy muzycznych:

  • Regulacja prędkości odtwarzania.
  • Możliwość klasyfikowania książek – nowa, przeczytana, nieprzeczytana.
  • Możliwość dodawania listy postaci występujących w książkach.
  • Automatyczne uśpienie programu w przypadku gdyby udało ci się zasnąć i kontynuowanie odtwarzania gdy urządzenie zostanie potrząśnięte.
  • Możliwość określenia folderu głównego zawierającego audiobooki a tym samym odseparowanie ich od innych plików audio, np. muzyki.
  • Obsługuje formaty mp3, m4a, m4b, awb, ogg, wma.
  • Program zapamiętuje aktualny postęp odsłuchiwania audiobooka nawet po dodaniu nowych tytułów.
  • Postęp odsłuchiwania jest zapamiętywany niezależnie dla każdego audiobooka.

Przez pierwsze 30 dni aplikacja funkcjonuje w wersji pełnej. Po tym okresie niektóre funkcje są ograniczane. Można je przywrócić kupując pełną wersję z poziomu samej aplikacji płacąc $2..

Pobierz Smart audiobook player z Google Play

2. MortPlayer Audio Books

Mirko Schenk stworzył cały szereg aplikacji dedykowanych odtwarzaniu multimediów. Jedną z nich jest MortPlayer Audio Books. Jest to odtwarzacz książek audio z możliwością umieszczania audiobooków w osobnym katalogu. Posiada opcję zapamiętywania miejsca w którym zatrzymano odtwarzanie. Umożliwia również wstawianie osobnych zakładek. Odtwarza formaty MP3, Ogg Vorbis, M4A, 3GP, MIDI, Wave oraz na niektórych urządzeniach WMA i FLAC. Dodatkowo posiada wbudowany korektor dźwięku.
Pobierz MortPlayer Audio Books z Google Play

3. Folder Player

Folder Player autorstwa Petera Shashkinda to minimalistyczny i bardzo prosty odtwarzacz, który zamiast playlist używa folderów. Obsługuje formaty MP3, WMA, OGG i FLAC o ile jest wspomagany przez twoje urządzenie. Wystarczy wybrać z karty pamięci katalog zawierający audiobooka i rozpocząć odtwarzanie.
Pobierz Folder Player z Google Play