Błazeński dotyk po liftingu

Błazeński dotyk (ang. Zany Touch), czyli popularna gra firmy Creative Logic Entertainment doczekała się wreszcie liftingu i optymalizacji pod iOS 8. Z-Touch to zręcznościówka polegająca na jak najszybszym wykonywaniu wskazanych przez aplikację gestów. Brzmi banalnie? Tak, tak, wiem. Nie są to szachy, ale gra potrafi zająć dobre kilka minut.

Aplikacja każe nam w różnej kolejności wykonywać na ekranie m.in.:

  • Pinch – szczypanie,
  • Shake – potrząsnąć urządzeniem,
  • Touch – dotknąć ekranu jednym palcem,
  • Swype – przeciągnąć palcem po ekranie,
  • Up – przeciągnąć palcem w górę,
  • Down – przeciągnąć palcem w dół,
  • Right – przeciągnąć palcem w prawo,
  • Left – przeciągnąć palcem w lewo;

Naturalnie z upływem czasu tempo wykonywania gestów wzrasta. Do dyspozycji mamy trzy poziomy trudności: Easy (łatwy), Medium (średni), Hard (trudny). Wraz z poziomem trudności wzrasta również ilość różnych gestów, które musimy powtarzać. Aby rozpocząć grę wystarczy tapnąć w przycisk New Game i trzykrotnym naciśnięciem klawisza Home wyłączyć VoiceOver. Po zakończeniu rozgrywki w ten sam sposób włączamy VO.

Lifting Z-Touch przyniósł oprócz poprawy stabilności aplikacji także kilka nowych funkcji. Pierwszą z nich jest możliwość publikowania naszych osiągnięć w Game Center. Oczywiście w ten sposób możemy porównywać nasze wyniki z wynikami naszych znajomych.
Druga zmiana to możliwość pochwalenia się naszymi osiągnięciami na Twitterze lub Facebooku.
Jednak na największą uwagę zasługuje trzecia zmiana. Dotychczas wersja darmowa posiadała ograniczenie do 30 gestów w grze. Na niskim lub średnim poziomie przejście tych 30 komend nie było żadnym problemem. Aktualnie limit gestów został podniesiony do 100, co dla większości graczy stanowić będzie duże wyzwanie.

Naturalnie, zawsze możecie zakupić sobie wersję pełną, ale gdybyście najpierw chcieli się pobawić i potestować swój refleks, poniżej zamieszczam link do darmowej wersji aplikacji.

Pobierz Zany Touch Free z AppStore

Ps. Na urządzeniach o mniejszych ekranach, gesty typu szczypanie, przeciąganie palcem w górę czy w dół najlepiej wykonywać po przekątnej. 😉