Błyskawiczne konfigurowanie karty eSIM w Apple Watch LTE / Cellular

Szykując się do aktywowania karty eSIM w moim zegarku Apple Watch, przejrzałem sporo witryn w poszukiwaniu podpowiedzi, jak powinienem zabrać się do tego przedsięwzięcia. Jak się jednak później okazało, nigdzie w Internecie nie natrafiłem na opis ścieżki, którą sam przebyłem aktywując wirtualną kartę. A ponieważ ścieżka ta była znacznie prostsza i krótsza od tych odnalezionych w sieci, postanowiłem poniżej opisać moje doświadczenie w tej kwestii. Mam nadzieję, że ten opis komuś okaże się pomocny.
Zrzut ekranu z aplikacji Watch na iPhone - Widok opcji Sieć Komórkowa z wybranym planem taryfowym i zaznaczonymi aplikacjami wykorzystującymi połączenie eSIM.

Wprowadzenie

Zacznę jednak od kilku wyjaśnień. Aktualnie w Polsce usługę eSIM oferuje tylko jeden operator – Orange. Dlatego wszystkie poniższe uwagi odnoszą się do tego właśnie operatora. Wszelkie informacje dotyczące usług eSIM można odnaleźć na stronie – eSIM Dla Ciebie.
Dla nas w tym momencie najważniejsze jest to, że musimy posiadać abonamentowy nr telefonu komórkowego w Orange, skonfigurowane konto użytkownika w systemie Moje Orange, oraz zdecydować się na użycie jednej z dwóch usług eSIM – Karta główna eSIM lub Ekstra karty eSIM. Jeśli na Apple Watch chcesz odbierać połączenia przychodzące na ten sam nr telefonu, który znajduje się w twoim iPhone, to tak jak mnie, interesuje cię usługa Ekstra karty eSIM, i to jej dotyczy poniższy opis.

Aktywowanie karty eSIM

W momencie gdy przystępowałem do aktywacji usługi Ekstra karta eSIM, posiadałem iPhone w sieci Orange i sparowany z nim Apple Watch w wersji LTE – Cellular. Jeśli jesteście w takiej samej sytuacji, to od aktywacji karty eSIM dzieli Was dosłownie 5 kroków.

  1. Na iPhone uruchom aplikację Watch, i na karcie Mój Zegarek otwórz opcję Sieć Komórkowa. Spowoduje to uruchomienie konfiguratora usługi eSIM, który przeniesie cię do ekranu logowania do panelu Orange.
  2. Do panelu zaloguj się loginem i hasłem używanymi do logowania do systemu Moje Orange.
  3. Na kolejnym ekranie pojawi się informacja, którego numeru telefonu dotyczy konfigurowana usługa eSIM. Jeśli posiadasz tylko jeden nr w Orange, to nic tutaj nie zmieniasz. A jeśli po raz pierwszy dodajesz eSIM do swojego numeru, to otrzymasz możliwość skorzystania z promocji „Mój pierwszy eSIM”. W jej ramach aktywacja usługi jest za 0 PLN, i pierwsze 6 miesięcy również za 0 PLN. Aby skorzystać z promocji wystarczy zaakceptować jej regulamin poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola na ekranie.
  4. W następnym kroku stuknij w przycisk Dalej, aby potwierdzić chęć wygenerowania karty eSIM.
  5. Na kolejnym ekranie otrzymasz możliwość wpisania nazwy swojego zegarka, do którego będzie podpięta karta eSIM. Domyślnie jest to Apple Watch Twoje Imię.
    Po wpisaniu nowej nazwy, albo gdy stara Ci odpowiada, stuknij w przycisk Włącz Usługę, aby zakończyć proces aktywacji karty eSIM.

I już, i tyle. Jeszcze na ekranie pojawi się następujący komunikat:

Dopiero po włączeniu usługi w systemach będziesz mógł dzwonić, wysyłać wiadomości i korzystać z danych na zegarku rozłączonym ze smartfonem. Trwa to zwykle kilka minut. Otrzymasz od nas sms, gdy usługa będzie aktywna na Ekstra karcie eSIM.

Zgodnie z powyższym komunikatem, który po chwili samoczynnie znika, w przeciągu kilku minut, na iPhone otrzymasz następującą wiadomość:

Orange, Usługa „Ekstra karta eSIM 1 – rozmowy, SMSy, internet” została aktywowana. Możesz już rozmawiać, wysyłać SMS-y i korzystać z internetu na urządzeniu dodatkowym eSIM (AppleWatch (Twoje Imię)). Koszt: aktywacja 0 zł, opłata miesięczna 0 zl przez 6 miesięcy, a potem 9 zł brutto od 7go miesiąca. Pozdrawiamy, Orange.,

I od tej pory, gdybyście zapomnieli lub gdyby rozładował się Wasz iPhone, mając Apple Watch na nadgarstku, zawsze będziecie w kontakcie ze światem. Jak dla mnie to na prawdę super sprawa!