Czynnościom już dziękujemy – Czyli Rotor Actions w iOS11.1

A jednak ktoś tego słucha – mam tu na myśli te wszystkie narzekania regularnie wysyłane przez użytkowników do firmy Apple. Okazuje się bowiem, że nie tylko mnie i mojej żonie przeszkadzała obecność Czynności na ikonach aplikacji. Bardzo często przy szybkiej pracy z iUrządzeniem, przez przypadek wywoływałem Edycję, co niepomiernie mnie irytowało. Ale na szczęście, z tym już koniec.
Zrzut ekranu z iPhone - Ustawienia funkcji Rotor Actions

Bardzo się zmartwiłem, gdy przy aktualizacji ostatniej publicznej bety iOS11, na ikony aplikacji powróciły Czynności. Z resztą dałem temu wyraz w moim podsumowaniu zmian w kolejnych betach. Na szczęście, co warto podkreślić ponieważ ostatnio nie dzieje się to zbyt często, Apple pozytywnie mnie zaskoczyło, wprowadzając do opcji dostępności nową funkcję o nazwie Rotor Actions.

Zainteresowani odnajdą ją w następującej lokalizacji:
Ustawienia/Ogólne/Dostępność/VoiceOver/Rotor Actions

Przynajmniej puki co, znajduje się tam tylko jedna opcja, którą możemy zaznaczyć lub też nie. Zależnie od naszych upodobań. A nazywa się ona:
Edit apps on Homescreen
Czyli w wolnym tłumaczeniu: Edycja aplikacji na ekranie głównym.

Jeśli opcja ta pozostanie zaznaczona, będziemy mogli tak jak w iOS10, wywoływać edycję z wykorzystaniem funkcji Czynności. Jeśli pozostawimy ją niezaznaczoną, edycję będziemy wywoływać jak w iOS9 i wcześniejszych systemach od Apple, tj. poprzez podwójne tapnięcie jednym palcem w ikonę i po drugim stuknięciu, przytrzymanie palca na ekranie.

P.S. Jak widzicie, tłumaczenie systemu idzie pełną parą… 😉