Do zoo z Androidem

15 Października światło dzienne ujrzał program StenellaNAV – Ogrody Wyobraźni. Aplikacja umożliwia interaktywne zwiedzanie Wrocławskiego ZOO. Co to właściwie oznacza? Mniej więcej tyle, że spacerując z twoim telefonem z systemem Android będziesz mieć możliwość odsłuchania barwnych opisów audiodeskrypcyjnych wygłaszanych przez twego wirtualnego przewodnika.

Wędrując po wrocławskim ogrodzie zoologicznym, przy wybranych wybiegach usłyszysz odczytywane sympatycznym głosem, interesujące informacje na temat mieszkających tam zwierząt i samego otoczenia.

Ogrody wyobraźni – magiczna podróż po wrocławskim ZOO, przygotowana została wspólnie z Fundacją Katarynka.

Ta wersja aplikacji obejmuje opis wybiegów znajdujących się wzdłuż specjalnej trasy edukacyjnej przygotowanej dla osób niewidomych i niedowidzących. Jeśli nie posiadasz telefonu z systemem Android, podobno można przy wejściu wypożyczyć tablet z Androidem, który będzie pełnił funkcję twojego audio przewodnika.

Osoby, które w najbliższym czasie nie wybierają się do Wrocławia także mogą pobrać tę darmową aplikację i odsłuchując ciekawych nagrań, wirtualnie przespacerować się po ścieżkach ogrodu zoologicznego nie opuszczając domowego zacisza.

Pozostaje mi teraz tylko wszystkim użytkownikom systemu IOS życzyć rychłego wydania wersji na mobilny system od Apple a właścicieli urządzeń z Androidem zachęcić do pobierania aplikacji z poniższego linku.

Pobierz StenellaNAV z Google Play

Program można także bezpośrednio pobrać ze strony wrocławskiego zoo.