Dodatkowy sposób na obsługę pendrive z VoiceOver w systemie macOS – Twój pierwszy kęs

Po opublikowaniu przeze mnie wpisu pt. Korzystanie z pendrive i innych pamięci masowych przy pomocy VoiceOver w systemie macOS, otrzymałem od jednego z czytelników informację, że on do obsługi pendrive używa jeszcze innego sposobu. Ponieważ metoda ta jest szybka i bardzo wygodna, poniżej podrzucam Wam jej opis.

W tym sposobie do pamięci masowej dostajemy się z poziomu systemowego Findera.

  1. Podłączamy pendrive do portu USB i po przejściu do okna Findera naciskając skrót klawiszowy Command+Shift+c otwieramy Komputer.
  2. Teraz klawiszem tabulatora możemy przemieszczać się po wyświetlonych, dostępnych w systemie dyskach.
  3. Ustawiając fokus VoiceOver na nazwie naszego pendrive, wystarczy nacisnąć Command+o aby otworzyć jego zawartość.

W tym momencie w głównym oknie Findera wyświetla się już zawartość naszej pamięci masowej. Poruszamy się po tej zawartości dokładnie tak samo jak po plikach i katalogach naszego dysku.
Gdy już skończymy korzystać z naszej pamięci masowej, to nie zapomnijmy jej „Wysunąć” używając skrótu Command+e.

Jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne wpisy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Jeden komentarz na temat “Dodatkowy sposób na obsługę pendrive z VoiceOver w systemie macOS – Twój pierwszy kęs

  1. W preferencjach Findera można zaznaczyć, by na biurku pokazywane były pamięci zewnętrzne. W ten sposób wszelkie urządzenia masowe, podłączane do komputera, będą natychmiast dostępne z poziomu biurka. Dziękuję za wszystkie porady, są bardzo cennym źródłem informacji podczas zaznajamiania się z jabłuszkowym systemem.

Możliwość komentowania jest wyłączona