Dodawanie nowego konta użytkownika w systemie macOS

Bardzo często mamy do czynienia z sytuacją, gdzie z jednego komputera chce lub musi korzystać kilka osób. Aby zachować względny porządek na dysku i kontrolę nad systemem, warto w takiej sytuacji stworzyć dla każdego użytkownika osobne konto, na którym każdy będzie mógł swawolić do woli, bez szkody dla treści gromadzonych przez innych użytkowników.
Osobne konto to również możliwość indywidualnej personalizacji ustawień systemowych, a w tym także technologii asystujących. Jeśli jeden użytkownik woli wolniejszy głos Zosi, a inny bardzo szybko mówiącą Ewę, to nie ma problemu. Osobne konta sprawiają, że każdy może sobie stworzyć własną wersję systemu macOS.

Kadr z nagrania - Preferencje Systemowe w systemie macOS

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video, pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

Twój Pierwszy Kęs

Więcej informacji na temat komputerów Apple, ich dostępności i podpowiedzi jak sobie z nimi radzić na starcie, znajdziecie w zakładce:
Twój Pierwszy Kęs

Koleo – Ciąg dalszy zakupów biletów kolejowych z VoiceOver na iOS

Tego jeszcze w Mojej Szufladzie nie było. Dziś z prawdziwą przyjemnością, po raz pierwszy, miejsce na stronie i głos oddaję Adrianowi Wyce, który przybliży Wam mobilną aplikację Koleo. Zademonstruje jak korzystając z VoiceOver, za jej pośrednictwem, w bardzo wygodny i dostępny sposób, możecie zakupić bilety kolejowe. Zapraszam do oglądania, podnoszenia łapek w górę, subskrybowania kanału i polecania go znajomym.

  • Obsługa Kosza w macOS – Trwałe i nietrwałe kasowanie plików, ich przywracanie i opróżnianie Kosza