Dostępne mobilne komunikatory

Dzięki możliwościom jakie oferuje nam internet, coraz rzadziej sięgamy po klasyczny telefon. Od kilku lat, mając dostęp do komputera, znacznie częściej wykorzystujemy do łączenia się z naszymi znajomymi najróżniejsze komunikatory internetowe. Podobne a może i większe możliwości oferują nam w tym zakresie nasze dostępne smartfony. Poniżej kilka przykładów najpopularniejszych komunikatorów wraz z bezpośrednimi linkami do pobrania, dostępnych zarówno na platformę IOS jak i Android.

Skype

Tego darmowego komunikatora chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Działa doskonale na obu popularnych platformach mobilnych. Do dyspozycji mamy rozmowy tekstowe, głosowe i video.

Viber

Viber, podobnie jak Skype, jest darmową i multiplatformową aplikacją. Przy jej pomocy możemy korzystając z połączenia internetowego dzwonić i pisać do naszych znajomych. Program importuje informacje z naszych kontaktów w telefonie i automatycznie dodaje do swojej listy kontaktów osoby które także posiadają u siebie zainstalowany program Viber.

Voxer Walkie-Talkie

Voxer umożliwia jego użytkownikom wysyłanie sobie wiadomości głosowych i tekstowych. Sposób komunikacji przypomina trochę albo rozmowę na Walkie-Talkie albo zostawianie wiadomości na poczcie głosowej. Ogromną zaletą Voxera jest możliwość tworzenia kanałów, na których może wypowiadać się większa grupa użytkowników. W ten sposób powstają swoiste głosowe grupy dyskusyjne. Aktualnie Voxer jest lepiej dostępny na systemie IOS ale użytkownicy Androida z dysfunkcją wzroku także sobie radzą z jego obsługą.

WhatsApp

Program, który w działaniu przypomina Voxer ale posiada nieco więcej możliwości, m.in. umożliwia wysyłanie zdjęć i wiadomości video. Podobnie jak Viber pobiera kontakty z naszej książki adresowej.

Jeśli znasz i możesz polecić jakieś dostępne mobilne komunikatory na platformę IOS lub Android, zachęcam do umieszczania takich informacji, najlepiej z bezpośrednimi linkami do pobrania w komentarzach. Dzięki temu osoby z dysfunkcją wzroku rozpoczynające swoją przygodę z mobilnymi systemami będą mogły łatwiej dowiedzieć się o dostępnych dla nich aplikacjach.