Dotwalker już po polsku

Wszyscy nawigujący, bądź chcący nawigować użytkownicy Androida dla których angielski pozostaje językiem obcym powinni się teraz ucieszyć. Program Dotwalker otrzymał właśnie interfejs w języku polskim.

Czeska aplikacja do pieszej nawigacji Dotwalker, o której pisałem we wpisie „Dotwalker – Dostępna piesza nawigacja na Androidzie” otrzymała właśnie spolszczenie interfejsu. Tłumaczenie powstało na skutek działań niewidomych użytkowników Androida skupionych w Okół listy dyskusyjnej Android-SOS.

Tłumaczenie nie jest pełne, gdyż aplikacja dynamicznie się rozwija. Autor programu jest jednak bardzo otwarty na współpracę więc wygląda na to, iż w przyszłości Dotwalker będzie mógł liczyć na regularne wsparcie polskiego interfejsu.

Przy okazji muszę napisać kilka słów o moich wrażeniach. Po kilku aktualizacjach program działa znacznie bardziej stabilnie. Podczas dwudziesto minutowej sesji program zawiesił mi się tylko jeden raz. Wcześniej maksymalnie udało mi się pracować z nim przez trzy minuty.

Aplikacja dobrze wykorzystuje różne gesty. Jest ładnie udźwiękowiona, choć jak dla mnie nieco zbyt głośna. Klarownie przekazuje informacje o sile sygnału, ilości wykorzystywanych satelitów czy naszej dokładnej lokalizacji. Bardzo dobrze sczytuje dane z kompasu dzięki czemu zawsze wiemy w którą stronę świata jesteśmy skierowani.

Mimo to brak stabilności i nie intuicyjne menu póki co nie pozwalają mi zaufać tej aplikacji. Nadal jednak będę ją obserwował i trzymał kciuki za jej dalszy rozwój.