Edytowanie tekstu w trybie Wejścia Ekranu Brajla

Paweł Masarczyk podrzucił świetny temat do Mojej Szuflady. Edytowanie tekstu w trybie Wejścia Ekranu Brajla, to funkcja na którą czekałem od kilku lat, a która jak się okazało, już od dawna dostępna była w systemach iOS oraz iPadOS. Informacja o istnieniu tej funkcji, przynajmniej jak dla mnie, przebija wszystkie nowości VoiceOver z najnowszych mobilnych systemów Apple. W poniższym nagraniu po krótce demonstruję jak ona działa w praktyce.

Ustawienia dodatkowych gestów czteropalczastych w trybie Wejścia Ekranu Brajla

A zgodnie z obietnicą z nagrania, poniżej zamieszczam odnośniki, o których wspominałem:

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

3 komentarzy na temat “Edytowanie tekstu w trybie Wejścia Ekranu Brajla

  1. Piotrze ja miałam dokładnie tak samo jak ty. Czekałam na tą funkcje tyle lat, a dopiero teraz o niej się dowiaduje. Frustrujące. Dla mnie nie zrozumiałe jest to dlaczego sam Apple nie umieścił nigdzie takiej informacji na ten temat np. w instrukcji użytkownika voice over. W każdym razie ciesze się, że ona jest, choć nie działa ona idealnie niestety. Raz kiedyś gdy coś pisałam w trybie ekranu brajla, coś mi tam kiedyś vo oznajmił, że zmieniłam na pokrętle na słowa. Jednak ja uznałam to za błąd i więcej się tym nie zajmowałam. Tak samo jak mi się wpisze znak równości, a ja zupełnie nie wiem do tej pory jak go wpisać za pomocą brajla na telefonie. Wiem na pewno, że się da, ale do tej pory nie doszłam jak to zrobiłam. Szkoda, że samemu trzeba się dowiadywać o niektórych funkcjach na własną rękę często licząc na łut szczęścia, że przypadkiem ją wywołamy.

  2. Aaa, na to bym nie wpadła chyba. dzięki za uświadomienie mnie, bo już dłuższy czas zastanawiałam się jak ten znak zrobić. No i teraz już wiem.
    Co zaś do samych perełek to też mnie to zastanawia. Nawet nie wiedziałam, że takie jeszcze są tam poukrywane gdzieś w czeluściach systemu. grunt, że już teraz wiemy co i jak. Lepiej późno niż wcale jak to mówią. zastanawiam się czy w tej instrukcji nie napisać im sugestii żeby tam taką informacje dodali. Zdaje mi się, że w instrukcji użytkowania tam taką opcje widziałam. Tylko to było dawno kiedy ja tam zaglądałam. nie wiem czy ma to jakiś sens, ale może warto spróbować. Sama nie wiem.
    Pozdrawiam 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona