Filmy z audiodeskrypcją w internecie

Adapter zaistniał w sieci już pół roku temu. Na jego temat pojawiały się różne newsy, więc nie wspominałem o nim w Mojej Szufladzie. Jednak teraz, gdy do Adaptera zawitał mój ulubiony film, muszę coś napisać o tym ciekawym projekcie.

Adapter to wspólne dziecko Fundacji Katarynka, Siódmy Zmysł, Kultura Bez Barier, Stowarzyszenia Twoje Nowe Możliwości oraz wrocławskiego Centrum Technologii Audiowizualnych. W ramach realizowanego wspólnie projektu tworzą audiodeskrypcję do wielu filmów, które następnie można nieodpłatnie obejrzeć w internecie.

Aby zapoznać się z dostępnymi tytułami wystarczy odwiedzić stronę www.adapter.org.pl. Tam przeglądamy dostępną listę filmów, a pod interesującym nas tytułem po prostu klikamy w odnośnik Oglądaj. Odtwarzanie powinno rozpocząć się automagicznie.

Co ciekawe, filmy oglądać można również z poziomu mobilnego urządzenia. Po kliknięciu odnośnika Oglądaj, dodatkowo trzeba tapnąć przycisk Play. W ten właśnie sposób obejrzałem mój ulubiony „Dzień świra” na iPadzie. Mam nadzieję, że i Wy znajdziecie w Adapterze coś dla siebie.

3 komentarzy na temat “Filmy z audiodeskrypcją w internecie

  1. Kamilu, przewiń sobie ekran, albo przejdź po nagłówkach do „Kategoria”. Na środku ekranu będziesz miał link „Przeczytaj recenzję” i jak przesuniesz palec w górę, to znajdziesz przycisk Play. Miłego oglądania… 🙂

  2. Dla mnie jedyne co liczy się na tej stronie to dzień świra oczywiście 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona