FutureGram – Zgrabna przypominajka

Wielu użytkowników mobilnych urządzeń Apple, narzeka na systemową funkcję przypomnień. Rzeczywiście, jeśli nie korzystamy z Siri, to ustawienie prostego przypomnienia zabierze nam dobrą chwilę. Niecierpliwi, a także nielubiący skomplikowanych rozwiązań prostych problemów, w AppStore znajdą wiele różnych aplikacji, realizujących podobne zadanie. Ja upodobałem sobie prosty program FutureGram, z którego korzystam już kilka lat.

Jak z tego korzystać??

Po uruchomieniu aplikacji, stukam dwukrotnie w ekran, aby aktywować pole edycyjne. Wpisuję (lub od iOS 8 dyktuję) o czym urządzenie ma mi przypomnieć i stukam dwukrotnie w datę znajdującą się pod polem edycyjnym. Suwakami wybieram datę i godzinę przypomnienia. Na koniec dwukrotnie tapię w przycisk Send, znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu.

I tyle. W wybranym przeze mnie terminie, na ekranie pojawi się wyskakujące okienko z przypomnieniem i odtworzony zostanie dźwięk. Proste i funkcjonalne. Komunikaty mogą być także widoczne w Centrum Powiadomień.

Aplikacja działa w układzie pionowym jak i horyzontalnym. Tak samo dobrze na małych jak i większych ekranach. Jest w języku angielskim, ale posiada dosłownie cztery ustawienia. Jestem pewien, że każdy sobie z nią poradzi. Jedyną rzeczą jaką w niej ustawiałem, to rodzaj dźwięku towarzyszącemu powiadomieniu.

A w ogóle, to sami się przekonajcie jak to działa. Program jest darmowy i możecie go pobrać z AppStore klikając w poniższy link:
Pobierz FutureGram z AppStore

Pobierajcie i pamiętajcie, aby o niczym nie zapomnieć… 😉