GetThere – prosta piesza nawigacja na Androida

Lew Lasher stworzył bardzo prostą i intuicyjną pieszą nawigację dla użytkowników Androida. GetThere, bo tak się nazywa program, posiada całkiem sporo zalet, a to że aplikacja jest darmowa stanowi tylko jedną z nich.

Jak pisze sam autor, GetThere został zaprojektowany specjalnie dla użytkowników niewidomych i niedowidzących. Program nie wyświetla mapy, ale poinformuje cię, gdzie się aktualnie znajdujesz i jak dotrzeć do celu. Wskazówki nawigacyjne wygłasza automatycznie przed i po każdym skrzyżowaniu. Dodatkowo, w dowolnym momencie wystarczy potrząsnąć telefonem aby usłyszeć własną lokalizację. GetThere potrafi również prowadzić zakręt po zakręcie, a jeśli zejdziesz z trasy, podpowie gdzie popełniłeś błąd i jak go naprawić.

Do plusów aplikacji koniecznie należy zaliczyć intuicyjną obsługę, polski interfejs, działanie większości funkcji bez dostępu do internetu oraz wykorzystanie lokalizacji projektów OpenStreetMap i UMP.

Do minusów na pewno muszę zaliczyć dwa mocno irytujące elementy. Pierwszy to forma informowania o położeniu względem punktu. Nasza pozycja określana jest tylko i wyłącznie według kierunków świata i zorientowana jest na użytkownika a nie na punkt. Oznacza to, że użytkownik otrzymuje informację, że znajduje się np. na wschód od danej lokalizacji. Oznacza to, że musi się udać na zachód aby dotrzeć do wybranego punktu. Na początku jest to bardzo irytujące. Równie irytujące jest każdorazowe wywoływanie informacji o naszej bieżącej lokalizacji po potrząśnięciu telefonem. Na szczęście to ostatnie można łatwo wyłączyć.

GetThere posiada znacznie więcej zalet o których możecie się sami przekonać czytając instrukcję aplikacji (Przeczytaj instrukcję obsługi GetThere w GoogleDocs), lub po prostu pobierając i instalując program z poniższego odnośnika.
Pobierz GetThere z Google Play