Grupowanie Kontaktów i tworzenie List Kontaktów na iOS oraz iPadOS

Chcesz wysyłać wiadomości do konkretnej grupy odbiorców? A może chcesz jakiejś grupie regularnie wysyłać maile? A może po prostu chcesz w Kontaktach ograniczyć listę wyświetlanych osób jedynie do tych najbliższych? Nareszcie, ponownie możemy tego dokonać z poziomu systemu iOS oraz iPadOS. A jak tego dokonać z czytnikiem VoiceOver demonstruję w poniższym nagraniu.

Ekran nadawania nazwy nowo tworzonej liście Kontaktów

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

6 komentarzy na temat “Grupowanie Kontaktów i tworzenie List Kontaktów na iOS oraz iPadOS

  1. Dzięki za kolejną prezentację przydatnej funkcji. Szczerze mówiąc wcześniej nie robiłem żadnych list, bo zajmowało to trochę czasu, teraz to bajecznie proste. Pozdrawiam

  2. Dziękuję za przybliżenie tej dogodności. Jednak mam problem, którego nie mogę rozwiązać. Otóż zgodnie z tym co pokazywałeś utworzyłem listę z 90 kontaktami i jest ok., oprócz brakującej opcji „wiadomość do wszystkich”. Pozostałe opcje są. Wydaje mi się, że to błąd w ustawieniach telefonu. Mam iPhone 11 i najnowszy system. Proszę o wskazówki rozwiązujące mój problem.

  3. Jerzy, jedyna rzecz jaka przychodzi mi do głowy, to że jakiś kontakt jest pusty, albo nie posiada prawidłowych danych umożliwiających dokonanie wysyłki. Bo ta funkcja w żaden sposób nie jest selektywna.

  4. Witam ponownie. Trochę to trwało, ale już wiem jaka jest przyczyna. Otóż w moim przypadku lista nie może przekroczyć 31 kontaktów, jeżeli dodam 32 opcja „wiadomość do wszystkich” znika. Oczywiście nie wiem z czego to wynika, być może, że operator Orange to blokuje.
    Pozdrawiam!
    Jerzy

Możliwość komentowania jest wyłączona