iMyFone Umate Pro do czyszczenia iUrządzeń za darmo przez najbliższy tydzień

Dość często na różnych listach dyskusyjnych i forach internetowych, przewija się temat czyszczenia z różnych śmieci i pozostałości systemowych, mobilnych urządzeń działających na platformie iOS. Aplikacja iMyFone Umate Pro umożliwia nam właśnie takie czyszczenie, a do tego przez najbliższy tydzień, w ramach Halloweenowego cukierka, możemy ją sobie pobrać i zainstalować zupełnie za darmo.
Zrzut ekranu okna głównego programu iMyFone Umate Pro

iMyFone Umate Pro w mojej subiektywnej opinii działa lepiej niż np. Phone Clean. Do tego jest to program multiplatformowy, więc mogą z niego skorzystać zarówno użytkownicy Windows, jak i macOS.

Aby pobrać program, należy wejść na stronę:
https://www.imyfone.com/deals/halloween-costumes-decorations-and-giveaway-2016

W obecnym tam formularzu, należy podać jakieś imię, nasz adres e-mail i zaznaczyć platformę systemową z jakiej korzystamy. Po wysłaniu formularza z tymi danymi, na podany adres poczty elektronicznej otrzymamy bezpośredni link do pobrania wersji instalacyjnej dla naszego systemu oraz kod aktywacyjny dla programu.

Po pobraniu, instalacji i rejestracji, czyszczenie naszego iUrządzenia jest banalnie proste.

  • Podłączamy iPhone, iPad lub iPod Touch kabelkiem do naszego komputera.
  • Uruchamiamy program iMyFone Umate Pro i na początek klikamy Quick Scan. Program pokaże nam ile śmieci odnalazł w poszczególnych kategoriach.
  • Następnie klikamy przycisk Clean i czekamy aż aplikacja wykona swoją robotę. Przy moim iPhone z 16 Gb pamięci, program wyświetlił mi około 5 minut oczekiwania, ale proces zakończył się znacznie wcześniej.

Przed rozpoczęciem czyszczenia, iPhone pokazywał mi 615 mgb wolnego miejsca. Po jego zakończeniu, wolnego miejsca było już 1,25 Gb.

Generalnie program jest bardzo mały, prosty i intuicyjny. Niestety, wśród kilku języków interfejsu, nie ma języka polskiego. Trzeba też dodać, że aplikacja do poprawnego działania potrzebuje zainstalowanego iTunes. Myślę jednak, że aktualnie warto przyoszczędzić 30$ i chociażby z ciekawości pobrać i zainstalować sobie iMyFone Umate Pro.