iOS i przycinanie Notatek Głosowych z VoiceOver

Zapewne nie raz i nie dwa, chcieliśmy komuś wysłać lub szerzej udostępnić jakieś zarejestrowane nagranie, lecz powstrzymały nas przed tym niechciane, dodatkowe odgłosy mimochodem zarejestrowane wraz z podstawową treścią. Czyjeś zbędne uwagi, lub komentarze, dźwięki otoczenia, czy po prostu głos VoiceOver.
Tymczasem bardzo łatwo możemy się pozbyć tych wszystkich odgłosów, odpowiednio przycinając interesującą nas treść. Jakie to łatwe i proste w systemie iOS, demonstruję w poniższym nagraniu.

Kadr z nagrania - Okno aplikacji Notatki Głosowe z wyświetloną listą nagrań

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video, pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

Twój Pierwszy Kęs

Więcej informacji na temat komputerów Apple, ich dostępności i podpowiedzi jak sobie z nimi radzić na starcie, znajdziecie w zakładce:
Twój Pierwszy Kęs

Koleo – Ciąg dalszy zakupów biletów kolejowych z VoiceOver na iOS

Tego jeszcze w Mojej Szufladzie nie było. Dziś z prawdziwą przyjemnością, po raz pierwszy, miejsce na stronie i głos oddaję Adrianowi Wyce, który przybliży Wam mobilną aplikację Koleo. Zademonstruje jak korzystając z VoiceOver, za jej pośrednictwem, w bardzo wygodny i dostępny sposób, możecie zakupić bilety kolejowe. Zapraszam do oglądania, podnoszenia łapek w górę, subskrybowania kanału i polecania go znajomym.

  • Obsługa Kosza w macOS – Trwałe i nietrwałe kasowanie plików, ich przywracanie i opróżnianie Kosza