iOS16 i automatyczne tłumaczenie stron internetowych na język Polski w przeglądarce Safari

Dziś kolejne z obiecanych nagrań. Tym razem demonstruję jak korzystając z nowej funkcji systemu iOS, oraz iPadOS 16, tłumaczyć na język Polski zawartość stron internetowych otwieranych w przeglądarce Safari. Przyznam, że sam czekałem na tę funkcję. Pomimo braku kilku interesujących mnie języków, to jej działanie w praktyce bardzo mi się podoba. Co ciekawe, tłumaczy również teksty alternatywne, a nie każdy tego typu translator to potrafi.

Widok Ustawień Strony z podświetloną opcją: Przetłumacz na Polski


Pamiętajcie, że demonstrowaną funkcję znajdziecie w systemie iOS / iPad OS 16, w przeglądarce Safari, pod przyciskiem Ustawienia Strony.

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

10 komentarzy na temat “iOS16 i automatyczne tłumaczenie stron internetowych na język Polski w przeglądarce Safari

  1. Jak zwykle dzięki za kolejną prezentacje. Super sprawa z tym tłumaczeniem. Szkoda, że w ustawieniach przeglądarki nie można ustawić na stałe automatycznego tłumaczenia. Przy okazji pytanie, czy używasz klawiatury zewnętrznej do Iphone, bo dość szybko piszesz?

  2. Hmm. To dziwne. U mnie po aktualizacji do iOS 16 dalej nie można tłumaczyć na polski. Mam opcję tłumaczenia na inne języki, ale na polski nie.

  3. Sprawdzałem w ustawieniach. Również tam nie ma takiej opcji, żeby dodać język polski.

  4. brajlem na ekranie? To ja zawsze byłem przekonany, że Brajlem to tylko w przypadku podłączenia klawiatury zewnętrznej. Cóż człowiek się całe życie uczy. Czy jest może gdzieś nagranie, prezentacja w jaki sposób Brajlem pisać na ekranie?

  5. Oczywiście, że jest. Znajdziesz na moim kanale, albo poprzes wyszukiwarkę na Mojej Szufladzie. Możesz tesz na YT po prostu wpisać pisanie brajlem na ekranie i też ci nagranie wyskoczy. Przepraszam, że nie daję bezpośredniego linku, ale odpisuję z telefonu.

  6. To jeśli strona na której to sprawdzasz nie blokuje tłumaczeń ze względów bezpieczeństwa, ani nie jest w jednym z niewspieranych języków, to nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.

Możliwość komentowania jest wyłączona