iOS16 i Tryb Wykrywania drzwi, oraz ich numerów i różnych symboli

Zgodnie z obietnicą z zeszłotygodniowego wpisu, dziś publikuję demonstrację działania nowej funkcji ułatwień dostępu, które pojawiła się w systemie iOS16. Dzięki niej osoba niewidoma nie tylko może wykryć różnego rodzaju drzwi, ale także poznać ich numer, a także dowiedzieć się jakie występują na nich oznaczenia w rodzaju 🚻, 🚫, 🚭, a nawet ☣️ czy ☢️, co np. w szpitalach wcale nie jest takie rzadkie. Czy to działa? Obejrzyjcie poniższe nagranie i sami się przekonajcie.

Ekran ustawień Trybu Wykrywania


Pamiętajcie, że demonstrowaną funkcję znajdziecie w systemie iOS / iPad OS w wersji 16, na iUrządzeniach wyposażonych w Lidar. A są to iPhone Pro od wersji 12, iPady Pro 12,9 calowe od czwartej i 11 calowe od drugiej generacji.

Tryb Wykrywania znajduje się w aplikacji Lupa. Aby ją uruchomić skorzystajcie ze Spotlight, trybu wprowadzania brajla na głównym ekranie, wywołania Siri, lub z Centrum Sterowania. A jeśli Lupy nie ma w Centrum Sterowania, to należy ją tam dodać z poziomu Ustawień.

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.