iPhone i opisywanie grafik jednym gestem

W serwisie AppleVis, Aaron Ramirez opublikował skrót, który umożliwia opisanie obrazu widocznego na ekranie urządzenia elektronicznego Apple za pomocą tylko jednego gestu. W niniejszym nagraniu demonstruję jak ten skrót działa z czytnikiem ekranu VoiceOver. Wg mnie jest to dotychczas najfajniejsze połączenie Skrótów Apple i sztucznej inteligencji od OpenAI.

Widok okna aplikacji Skróty z edytowanym skrótem.


Od razu zwrócę Waszą uwagę na fakt, że ten skrót działa również w systemach macOS, iPadOS oraz watchOS. Więc jeśli pobierzecie go na swoje urządzenie firmy Apple, to będziecie mieli do niego dostęp również z poziomu całego ekosystemu tej firmy. Wtedy na komputerze wystarczy przypisać odpowiedni skrót klawiszowy, na zegarku gest, aby można było używać tego skrótu na każdym urządzeniu elektronicznym Apple.

Cały wątek w serwisie Applevis poświęcony temu skrótowi możecie poczytać klikając w poniższe łącze:
Aktualizacja: Napisałem skrót, aby ułatwić uzyskiwanie opisów obrazów i zrzutów ekranu. Teraz wspierany przez nowy GPT4O!

Dokładny opis, jak należy skonfigurować skrót oraz link do oryginalnego skrótu Aaron Ramirez opublikował na swojej stronie:
Describe Images: AI-Powered Image Descriptions

Obie powyższe strony są po angielsku, ale możecie skorzystać z systemowej opcji tłumaczenia w Safari lub przetłumaczyć je za pomocą wtyczki o której pisałem w Mojej Szufladzie.

Przetłumaczony przeze mnie skrót możecie pobrać klikając w poniższy link z poziomu waszego urządzenia mobilnego.
Pobierz spolszczony skrót

Konfiguracja spolszczonego skrótu

Ponieważ sporo osób zgłaszało błędy w działaniu mojego skrótu, dokładnie sprawdziłem co się stało. Okazuje się, że przy jego imporcie automatycznie kasowany jest prompt. Dlatego odpowiedzi przychodzą zupełnie od czapy a do tego w języku angielskim. I nie mam pojęcia, dlaczego tak się dzieje. Gdy wcześniej instalowałem ten skrót u innych osób, wszystko działało bez problemów.

Oczywiście można za każdym razem w pole edycyjne powiadomienia wpisywać, aby odpowiedź była po polsku, ale można także przeedytować pobrany skrót. A w tym celu należy:

  1. Na iUrządzeniu lub na komputerze uruchomić aplikację Skróty.
  2. Odnaleźć pobrany skrót i uruchomić jego edycję.
  3. Na samym początku kolejki czynności znajdują się dwa moduły tekstowe. W każdym z nich są pola edycyjne.
  4. W pierwszym module tekstowym, w pole edycyjne powinniście przekleić poniższy tekst w języku angielskim. Jest to brakujący prompt. Od oryginalnego różni się nieco większą szczegółowością:

    You are a friendly image describing program designed to assist blind and visually impaired individuals by providing clear, detailed, and professional descriptions of images they send. When users submit images, ensure your descriptions capture all relevant visual details, including:
    Text: Transcribe any text within the image verbatim. If the text is unclear, partially obscured, or in a different language, note this in your description.
    Objects and people: Describe the appearance, position, size, and relationships between any objects or people in the image. When describing people for blind users, please include their gender, age, race, body, size and emotions. Mention colours, textures, and any other visually relevant details.
    Actions and context: If the image depicts any actions or suggests a particular context, describe these as well.
    Your goal is to provide descriptions that are comprehensive, accessible, and useful to someone who cannot see the image. If the user includes a question with the image, address it directly and accurately based on the visual information provided to the best of your ability. If the question is ambiguous or cannot be answered solely based on the image, provide the most relevant information you can and note any limitations.
    users may ask you subjective questions about subjects of photos. Answer them the way one would expect the majority of people to answer them. Never shy away from these questions.
    Please write your descriptions as sentences in paragraph form. Do not use lists or tables and do not format your text so we can maximise screen reader accessibility.
    Translate answer in to polish.

  5. W drugim module tekstowym, w jego polu edycyjnym powinien znajdować się Wasz klucz API, który podaliście przy konfiguracji skrótu. Jeśli tam go nie ma, lub znajduje się inny klucz, wpiszcie w to pole jeszcze raz Wasz klucz API.
  6. Na koniec zamknijcie tryb edycji i uruchomcie skrót. Już wszystko powinno działać prawidłowo.

A gdyby jednak nadal coś nie działało, to poniżej podaję link do oryginalnego skrótu. Jednak w nim pytania i odpowiedzi będziecie mieli w języku angielskim:
Pobierz oryginalny skrót

A o tym jak stworzyć sobie osobny gest, pisałem w zeszłym tygodniu we wpisie Przypisywanie gestów do skrótów na iPhone i iPad.

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

57 komentarzy na temat “iPhone i opisywanie grafik jednym gestem

  1. Dzień dobry panie piotrze czy po to żeby ten skrót zadziało to potrzebna jest wykup wykupiona subskrypcja na czacie bo tak to on to za bardzo nie chce się łączyć z aplikacją jedynie się włączyć aplikację skróty informuje o tym skrócie dziękuję

  2. Tak, trzeba kilka złotych zapłacić. Nie jest to subskrypcja, ale przynajmniej 5 dolarów trzeba wpłacić. Później można korzystać z usługi aż do wyczerpania tych pieniędzy. Czyli bardzo długo. 🙂

  3. Dzień dobry panie piotrze czy aby działał ten gest raz ze skrótem to trzeba mieć jakieś rozszerzony dostęp subskrypcję do czatu gdyż jak klikam to tylko dochodzi do aplikacji skróty ij ten sklep znajduje a jakby dalej nie posuwa się do aplikacji czat dziękuję

  4. Kazik, odpisałem ci powyżej. Tak, trzeba zasilić konto w OpenAI kwotą przynajmniej 5 dolarów.
    Powyżej masz link do strony z opisem, jak tego dokonać. Mówiłem o tym w nagraniu i piszę o tym powyżej.

  5. Panie piotrze dziękuję za cierpliwość ale naprawdę nie mogę znaleźć linku do metody płacenia tego czatu czy mógłby pan jakoś go tak konkretnie przesłać ten link do audycji czy do wyjaśnienia jak to zrobić z góry dziękuję i przepraszam że jestem upierdliwy

  6. Mając na myśli tego typu skrót, prosiłem kiedyś twórcę Be My Eyes, aby dodał do aplikacji funkcję, odbierającą obraz od skrótu. Niestety nie byłem przekonywujący i raczej do dzisiaj tego nie ma.
    Oczywiście super, że ten skrót powstał, bo co innego o takim skrócie można powiedzieć, ale trudno mi jest nie dodać, że twórcy aplikacji takiej, jak Be My Eyes, gdzie pewne ograniczenia AI są odblokowane, w ogóle nie garną się do zrobienia funkcji, aby ich aplikacja umiała odebrać obraz od skrótu. Skrót i tak byłby konieczny, ale instalacja łatwa i resztę robiłaby już aplikacja. W skrócie można byłoby skupić się na tym, co wysłać, a być może całą serie jakichś zrzutów, które kolejno przekazywane byłyby do aplikacji, a po opisaniu jednego, szedłby kolejny. Pisałem oczywiście w tej sprawie, ale widać, nie byłem przekonywujący. Trochę marudzę, bo niby mamy teraz to samo, a niby nie, ale wracając do początku komentarza, fajnie, że autor skrótu wziął temat w swoje ręce, a Piotr przetłumaczył i podesłał.
    Natomiast pytania mało biegłego użytkownika powyżej, pokazują, że moja sugestia kierowana do Be My Eyes była zasadna. Tak niewiele trzeba by, aby klucz nie był potrzebny, a instalacja była jednym kliknięciem.

  7. Dzięki Piotrek za kolejny ciekawy wpis. Nie pobrałem skrótu bo nie mam opłaconego Open AI. Mam kilka pytań 1. Czy wykonany zrzut ekranu zapisuje ci się w rolce aparatu, czy jest usuwany po zakończeniu rozmowy z Open AI? 2. Czy można by ten skrót zmodyfikować aby zrzut ekranu nie wysyłał do Open AI a udostępniał do Be My Eyes lub Piccy Bot? 3. Czy Open AI opisuje twarze ze zdjęć czy to jest zablokowane. Jak oceniasz opisy Open AI w porównaniu do Be My Eyes?

  8. Co do 2, to właśnie poniekąd tego dotyczył mój poprzedni komentarz. Be My Eyes ma w skrótach tylko: „zadzwoń do wolontariusza” i „zadzwoń do organizacji”, nawet nie sprawdzałem, co to literalnie robi, a PiccyBot nie ma żadnego odniesienia w skrótach.

  9. To musisz koniecznie szybko jakiś mały pakiecik sobie opłacić, bo na pewno warto. 🙂
    Ad. 1. Screeny nie są zapisywane w rolce.
    Ad. 2. `Napewno się nie da. Gdyby istniała taka możliwość, to nie byłoby potrzebne wykupywanie API od OpenAI.
    Ad. 3. Tak, opisuje. Jak ci mało, to możesz dopytywać. Opisuje bardzo dokładnie wszystko.
    Na prawdę, to jedno z najlepszych zastosowań AI jakie słyszałem.

  10. Tak jak odpisałem we wcześniejszym komentarzu, to im się pewnie nie opłaca. BeMyEyes ma też własne polityki prywatności i osobną umowę z OpenAI. Stąd pewnie te ograniczenia. Pewnie w przyszłości taka możliwość się pojawi, ale na razie cieszmy się skrótem. 🙂

  11. Dzięki za odpowiedź, zachęciłeś mnie do wykupu i potestowania. Co do skrótu do Be My Eyes i Piccy Bot to miałem nadzieję, że przy skrócie zamiast wysyłanie do Open AI można udostępnić dla wymienionych aplikacji

  12. Tzn. Udostępnić można, przynajmniej do Be My Eyes, a PiccyBot nie sprawdzałem, ale po zmodyfikowaniu skrótu do tej funkcjonalności trzeba przejść ręcznie przez to standardowe okno udostępniania, gdzie jest lista różnych aplikacji i wtedy wybrać z nich Be My Eyes lub inną. To jest: „Opisz z Be My Eyes”, czy „Rozpoznaj za pomocą aplikacji Seeing AI”. Natomiast to będzie ileś kliknięć i wybierania z listy aplikacji. To, czego nie da się, to automatyczne przekazanie do Be My Eyes, przez zaszycie na sztywno w samym skrócie, że chodzi nam o przekazanie obrazu konkretnie do Be My Eyes. Czyli w praktyce, rozpoznanie jednym gestem, to tylko z wspominanym już płaceniem i rejestracją.
    Podsumowując: Można przekazać obraz do okna udostępniania, ale to użytkownik po otwarciu tego okna wybierze aplikację, a nie da się obrazu przekazać konkretnie do Be My Eyes.
    Moim zdaniem lepiej kupić dostęp i będzie jednym gestem.

  13. Dzięki Michał za wyjaśnienie. Orientujesz się czy po takiej modyfikacji będzie trzeba też ręcznie wrócić do zrzutu ekranu i usunięcie czy z automatu nie zapisze w rolce aparatu. Co do opłacenia Open AI to mam konto ale w opłatach znajduję tylko subskrypcję za 100zł miesięcznie

  14. Kiedyś nawet używałem takiego skrótu, do którego chcesz zmodyfikować ten, ale już nie pamiętam. Na logikę powinien nie wrzucać na rolkę. Co do płatności, to może spróbuj zapytać ChatGPT, pisząc, że chcesz doładować konto 5 dolarami, aby wygenerować klucz API i potrzebujesz instrukcji krok po kroku w języku polskim, jak dokonać tego doładowania konta 5 dolarami oraz, jak wygenerować klucz API do użycia we własnej aplikacji. Dopisz, że koniecznie potrzebujesz szczegółowej instrukcji. Wrazie czego pytaj, ale ciekawi mnie, czy będzie umiał Ci skutecznie pomóc. Powodzenia!

  15. Krzysiek, taki skrót o który ciągle pytasz byłby bez sensu. Jak zrobisz zrzut ekranu, to przecież też możesz go udostępnić w BeMyEyes czy PiccyFot. Więc nie jest ci do niczego potrzebny.
    A odnośnie OpenAI, to mylisz subskrypcję OpenAI z płatnym kluczem API do tej usługi.
    Zerknij na instrukcję, którą specjalnie po to podlinkowałem.

  16. Nie pamiętam, czy to jest zgodne z rzeczywistością, może na dniach porównam z instrukcją z pod linku od Piotra, bo dzisiaj już co innego mam na głowie, ale jeśli poniższe się zgadza, to mam nadzieję, że nasza rozmowa miała walor edukacyjny. Oto rozmowa z ChatGPT:
    chcę doładować konto 5 dolarami, aby wygenerować klucz API i potrzebuję instrukcji krok po kroku w języku polskim, jak dokonać tego doładowania konta 5 dolarami oraz, jak wygenerować klucz API do użycia we własnej aplikacji. koniecznie potrzebuję szczegółowej instrukcji.
    Oto szczegółowa instrukcja, jak doładować konto 5 dolarami oraz jak wygenerować klucz API, który możesz wykorzystać we własnej aplikacji. Zakładam, że korzystasz z platformy OpenAI.

    1. Doładowanie konta 5 dolarami

    Krok 1: Zaloguj się na swoje konto OpenAI

    1. Przejdź na stronę OpenAI.
    2. Kliknij przycisk “Log in” w prawym górnym rogu strony.
    3. Zaloguj się używając swojego adresu e-mail i hasła.

    Krok 2: Przejdź do sekcji “Billing” (Rozliczenia)

    1. Po zalogowaniu kliknij na swoje imię w prawym górnym rogu strony.
    2. Z rozwijanego menu wybierz opcję „Manage Account” lub „Billing” (Rozliczenia), aby przejść do strony z informacjami o rozliczeniach.

    Krok 3: Dodanie metody płatności

    1. Na stronie „Billing” kliknij „Payment Methods” (Metody płatności) w lewej kolumnie.
    2. Dodaj swoją kartę kredytową lub debetową, jeśli jeszcze nie jest dodana.

    Krok 4: Doładowanie konta

    1. W sekcji „Billing Overview” (Podsumowanie rozliczeń) na stronie „Billing” znajdziesz przycisk „Add funds” (Dodaj środki).
    2. Kliknij przycisk „Add funds”.
    3. Wybierz kwotę doładowania. Jeśli 5 dolarów nie jest dostępne jako opcja, wybierz najniższą dostępną kwotę.
    4. Potwierdź transakcję. Środki powinny zostać dodane do twojego konta natychmiast po zakończeniu procesu.

    2. Wygenerowanie klucza API

    Krok 1: Przejdź do sekcji „API Keys”

    1. Po doładowaniu konta wróć na stronę główną panelu użytkownika.
    2. Kliknij na swoje imię w prawym górnym rogu, a następnie wybierz „API Keys” (Klucze API) z rozwijanego menu.

    Krok 2: Wygeneruj nowy klucz API

    1. Na stronie „API Keys” znajdziesz przycisk „Create new secret key” (Utwórz nowy tajny klucz).
    2. Kliknij ten przycisk.
    3. Nazwij swój klucz (np. „Moja aplikacja”) i kliknij „Create” (Utwórz).
    4. Skopiuj wygenerowany klucz API, ponieważ będzie on widoczny tylko raz. Zapisz go w bezpiecznym miejscu.

    Krok 3: Użycie klucza API w aplikacji

    1. W swojej aplikacji użyj skopiowanego klucza API do autoryzacji zapytań do serwerów OpenAI. Klucz API będzie potrzebny w nagłówkach HTTP każdej prośby wysyłanej do OpenAI.

    Przykład użycia klucza w kodzie (Python):
    Blok kodu python: import openai

    openai.api_key = 'twój-klucz-api’

    response = openai.Completion.create(
    model=”text-davinci-003″,
    prompt=”Hello, world!”,
    max_tokens=5
    )

    print(response.choices[0].text)
    To wszystko! Teraz masz doładowane konto oraz wygenerowany klucz API, który możesz użyć w swojej aplikacji. Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy, skontaktuj się z pomocą techniczną OpenAI.

  17. Wcześniej jak radziłeś dałem pytanie do GPT i miałem podobną instrukcję. Twoje pytanie było bardziej szczegułowe i odpowiedź GPT podobna. Myślę, że nie jednej osobie się ta dyskusja przyda

  18. Przebrnąłem procedurę zasiliłem konto dostałem maila że zasiliłem kwotą m ale niestety skrót nadal nie działa wyskakuje error nie wiem czy to trzeba jeszcze trochę odczekać aż to się przemieli wszystko będzie coś nowego odezwę się

  19. Hej Piotrek nie całkiem bez sensu taki skrót o który mi chodzi. Ręcznie mogę to zrobić, jednak trochę się trzeba namachać palcem i ręcznie usunąć zrzut ekranu. A z podobnym skrótem jak opisałeś byłoby jedynie jeden gest. Co do płatności na Open AI to czytałem podany przez ciebie link, jednak udawało mi się na koncie Open AI znajdować tylko subskrypcje

  20. Niestety, w skrót Piotra wkradł się jakiś błąd, należy pobrać oryginalny skrót.

  21. Ja liczę na Piotra on naprawi i podeślę skrót to jest solidna Firma

  22. Szczegółów nie pamiętam, ale wydaje się że tak to właśnie wyglądało. Tam szczególnie istotny był moment wybrania sposobu płatności a tu jest to fajnie opisane. Dzięki Michale.

  23. A jak a w jaki sposób ja mam dodać mój klucz bo tego naprawdę nie wiem żeby to zadziałało

  24. Gdy klikniesz na ten odnośnik, to skrót zostanie pobrany i na ekranie wyświetlą ci się różne informacje. M.In. będzie tam przycisk Konfiguruj. Klikasz w niego i pierwszą opcją będzie podanie klucza API.

  25. Piotrze, ja w swoim skrócie mam przetłumaczony Prompt na Polski, po aktywowaniu twojego bezpośrednio w W skrótach otrzymałem odpowiedź w języku angielskim więc nie wiem jak to będzie u innych użytkowników.

  26. Nie testuję tego równolegle z Wami, ale dopiszcie może sobie tam gdzieś w promptcie: „udzielaj informacji zwrotnej, takiej jak opisy obrazów, czy rozpoznany na obrazie tekst koniecznie i wyłącznie w języku polskim. Jeśli zwracasz odpowiedź w obcym języku, pamiętaj, aby przetłumaczyć ją na język polski”. To powinno pomóc osobom, które chcą dostawać odpowiedzi tylko po polsku. Oczywiście moja propozycja tekstu jest opcjonalna i można ten tekst ulepszyć, ale warto w nim kilka razy na różne sposoby dać do zrozumienia, że chcemy dostawać tylko polski. A ja przy okazji mam pytanie, gdzie znajdujecie przycisk lub link do odpowiedzenia na konkretny komentarz? Widzę, że odpowiadacie na konkretne komentarze, a ja tworzę ciągle nowy, bo w Safari pod iOS, z którego piszę, nie mam żadnej opcji do odpowiadania. Właśnie zaczynam mieć kompleks, że jestem ciamajda, która wypowiada się o niewiadomo czym, a na komentarz nie umie odpowiedzieć semantycznie. Z góry dziękuję za info w tej sprawie.

  27. No właśnie nie wiem co tam się dzieje. W prompcie jest info o tłumaczeniu.
    Poszedłem tropem Leszka i cały prompt dałem w języku polskim. I u mnie działa pięknie.
    Zaktualizowany skrót pod linkiem w treści wpisu.

  28. Albo jeszcze inaczej, prompt, że ma odpowiadać po polsku, ale sam prompt w języku angielskim, może ten prompt wywala się na diakrytykach do API i jakby go wcale nie wysyła, więc ogólnie działa losowo zależy u kogo, albo co. Najwcześniej jutro zajrzę do tego skrótu.

  29. Z tego co odkryłem to przy wpisywaniu klucza jest informacja że zadziała jedynie w sytuacji kiedy jest podpisana umowa rozliczeniowa nawet w przypadku czynnegoklucza

  30. Zupełnie nie wiem o czym piszesz. 🙂
    Powiem tak: te skróty działają nie tylko u mnie, ale także u innych osób, którym je konfigurowałem.
    Dlatego poczekam teraz aż ktoś, u kogo działa oryginalny skrót napisze, że u niego te nie działają. Na razie Leszek pisał tylko, że komunikaty nie są tłumaczone.

  31. U mnie niestety, wyrzuca odpowiedź po angielsku, chyba że go wyraźnie poproszę w pierwszym oknie „pisz po polsku”. Co ciekawe ten skrut nie działa na macu

  32. To może być, jak już wspominałem, następujące coś. Model może sensownie odpowiedzieć opisem obrazka w reakcji na wysłany obrazek, nawet jeśli prompt polecenia do niego nie dotrze lub wysypie się na pierwszej polskiej literze. Oczywiście nie mam pojęcia, czy polskie litery przy wysyłaniu prompta do API są właściwie zakodowane, dlatego pisałem, żeby w promptcie, który prosi o opis oraz o to, aby odpowiedź była po polsku, pisać to po angielsku. Ewentualnie obcinając ogonki: z ą na a, z ć na c, ę na e itd., ale lepiej pisać po angielsku, to mniej zapłacimy za tokeny, nawet jeśli pisząc po tym angielsku prosimy o opis w języku polskim. Kompletnie nie wiem, czy to jest niezbędny sposób działania i czy rozwiąże ewentualne kogokolwiek problemy ze skrótem, ale napewno nie zaszkodzi i będzie eleganckim podejściem, korzystania z API. Niedawno wróciłem, mam jeszcze kilka godzin zajętych i może uda się do rana coś przetestować, a jak nie, to jutro. Na logikę, problem z kluczem lub płatnością nie powinien przekładać się na objawy językowe. Pozdrawiam

  33. A różnice, że niektórzy mają po polsku, a inni po angielsku, mogą wynikać z jakichś szerszych, globalnie ustawionych kontekstów, które nie zależą od danej rozmowy. Może u niektórych wykrywa po prostu polskie IP, a u innych nie.

  34. Drodzy, posprawdzałem wszystko i już wiem co się dzieje, ale nie wiem dlaczego. 😉
    Opisałem wszystko powyżej pod nagłówkiem trzeciego poziomu.
    Przy okazji dziękuję części z Was za testy, które pomogły mi ustalić co się dzieje. Mam nadzieję, że kiedyś dowiem się także dlaczego. 😉

  35. U mnie niestety bez zmian. Orginał na macu nie działa, pojawia się komunikat „Error: {„param”:null,”message”:”Invalid base64 image_url.”,”code”:”invalid_base64″,”type”:”invalid_request_error”}”., na iphone działa jak najbardziej orginał. . Pozostaje mi w pierwszym oknie skrutu napisać „opisz po Polsku”.

  36. Michale, Kurtyne mam wyłączoną. Piotrze u mnie działa tylkko skrut z angielskiej strony. Podana przez ciebie modyfikacja nic nie zmieniła. Jak dotej pory ie dało mi się uruchomić żadnego z skrótów na Maćku.

  37. Jednak już jutro to spróbuję po analizować, bo tu się okazuje, że czynności jest ponad stówka. Na ten moment jeszcze pomyślałem, czy poza promptem i kluczem nie są czyszczone jeszcze jakieś stałe, których może nie ustawia się przy konfiguracji, ale są potrzebne przy uruchomieniu pod innym systemem niż iPhone. Innymi słowy, warto byłoby rozgryźć czyszczenie zmiennych przy imporcie, a może problem z Macem sam ustąpi. Prompt możemy sobie uzupełnić, ale jeśli to nie wszystko, to może i z Macem będzie z głowy. Jeśli dałoby się potwierdzić, że komu działa import prompt, czyli prompt nie jest czyszczony przy imporcie, temu działa na Macu, a jednocześnie komu znika prompt, ten ma problem z Macem, to byłoby fajnie i łatwiej rozgryzać problem. Jeśli to potwierdzi się, to wystarczy rozgryźć problem z czyszczeniem zmiennych przy imporcie.

  38. jakby udało ci się to sprawdzić, byłoby super. Ja nie mam takich umiejętności pozdrawiam serdecznie

  39. Michale Michale trzymam kciuki jak się wyspałeś to działaj jakbyś mógł ten link jak już ci się uda z lekkim komentarzem zamieścić będziemy wszyscy wdzięczni

  40. Widać są kłopoty z tym skrótem, więc się wstrzymałem z opłaceniem Open AI. Próbowałem zrobić taki skrót do opisania przez Be My Eyes ale poległem. Po wybraniu Be My Eyes jest tylko możliwość dodania czynności zadzwoń do wolontariusza itp

  41. Raport z placu boju:
    Na iPhonie działa właściwie samo z siebie.
    Na Macu jest ten błąd z base64.
    Spolszczenie jest wybiórcze lub wysypało się przy imporcie i właściwie tylko pytanie o dopytanie o obrazek, czyli ta etykieta pola edycji, jest po polsku.
    Próbowałem coś zepsuć, żeby na iPhone przestało działać, ale uparcie działa z wyjątkiem poniższego.
    Gdy założy się nowe konto użytkownika OpenAI, co celowo uczyniłem i podepnie metodę płatności, to już klucz można wygenerować, ale nie będzie działał. Po prawidłowym, kompletnym doładowaniu konta płatnością należy się liczyć, że kilkadziesiąt minut klucz potrzebuje, aby to zauważyć. W tym czasie rzuca błędami, ale nie koniecznie z sensem.
    Reasumując, iPhone moim zdaniem powinien działać, jeśli klucz jest dobrze opłacony, kurtyna wyłączona i ekran rozjaśniony. Na Macu mam jakiś problem, ale to wymaga następnego podejścia w testach. Jutro muszę wstać i w dodatku być przytomny cały dzień. Nie przeszkadza to w tym, że trochę czasu na testy może znajdę, ale nie obiecuję, że jutro dam radę. Miło byłoby, gdybyś Piotrze dał znać, co właściwie powinno być spolszczone, czy istotnie ten jeden napis etykiety, czy coś więcej, ale nie przeszło przez import.
    Tak to u mnie wygląda. Wszelkie dodatkowe informacje mile widziane i z góry dzięki, bo to pomoże mi w testach. Czy mamy na ten moment kogoś, komu nie działa na iPhonie, choćby po angielsku, a problem nie wynika z klucza? Będę też myślał nad jakimś skrótem lub aplikacją do testowania sprawności klucza, żeby upewniać się, że problemy nie wynikają z powodu klucza. Może to być przyszłościowy tester, ale musi być prosty, aby każdy użytkownik umiał go użyć, bez generowania łańcucha kolejnych błędów.
    Na tzw. koniec dnia stanęło na tym, że nic nowego. 🙂 Pozdrawiam

  42. Michale, spolszczone są dwie etykiety. Z pierwszego i drugiego powiadomienia. Więcej powiadomień nie ma. Zostawiłem informacje o kosztach po angielsku, bo nie mają większego znaczenia. Tam nie ma więcej tekstu. Zmodyfikowałem też prompt, który posiada informację, aby odpowiedź tłumaczyć na polski. I z moich testów wynika, że lepiej działa skrót, gdy prompt jest po angielsku i odpowiedź jest tłumaczona, niż gdyby prompt miał być po polsku.
    Reasumując, to nie spolszczenie ani prompt stanowi problem, bo aktualnie przy udostępnianiu oryginalnego skrótu też prompt znika. Może skrót trzeba udostępnić w jakiś niestandardowy sposób? Ale powtarzam raz jeszcze, że gdy jakiś miesiąc temu instalowałem go na kilku różnych urządzeniach, to wszystko działało poprawnie.

  43. Szkoda szkoda szkoda raz Sumując nie ma skrótu no ale chciałbym również podziękować wszystkim za cierpliwość i wyrozumiałość zabawa była przednia i emocjonująca z poważaniem

  44. Piotrze, To u mnie nie znika. Magia trwa. W planach analiza czynności krok po kroku i dodawanie czynności testujących, może zbierających jakąś formę logu. Wczoraj czas przeznaczyłem na instalowanie, usuwanie i ponowne reinstalowanie na różne sposoby, ale stanęło na niczym.
    Właściwie całą robotę zrobił autor oryginału. Pozostał tylko drobiazg zdebugowania. Mój perfekcjonizm nie odpuści tego, ale nie na wczoraj i proszę o cierpliwość. Nowe spostrzeżenia mile widziane.
    PS. do kupowania klucza zachęcam nie zniechęcać się. Chyba roku to nie zajmie. A klucz może posłużyć nie tylko do obrazków. Te 5 dolarów, to prawdziwie drobiazg w stosunku do możliwości usługi. Warto mieć w pogotowiu gotowy klucz.
    PS2. Krzysztofie, z Be My Eyes jest dokładnie tak, jak sprawdziłeś i napisałeś. Gdyby dodali obsługę skrótu dla zrzutu, to niezaawansowanym byłoby o wiele łatwiej, ale gdy naprawimy skrót do obsługi API, to będziemy mieli narzędzie jeszcze bardziej spersonalizowane do potrzeb użytkownika.

  45. Zgadzam się Michał, że 5 USD to nie wiele. Ale jako zielony szczypiorek, nie wiem do czego ten klucz API mógłby się jeszcze przydać. Wnioskuję też z komentarzy, że trzeba pamiętać o wyłączeniu kurtyny przed uruchomieniem skrótu. Mam skrót stworzony przez koleżankę Agnieszkę z bloga jabłuszkowy świat i on włącza i wyłącza kurtyne robiąc zrzut ekranu, fakt, że ręcznie muszę pokazać jakiej aplikacji udostępnić. Żałuję, że ani Be My Eyes, Piccy Bot i Seing nie mają takiej możliwości aby z automatu udostępnić zrzut ekranu

  46. Wyłącza kurtynę, czy wyłącza VO? Zresztą bez znaczenia, najpierw niech zadziała bez utrudniania, a później weźmiemy się za zwiększanie wymagań.

  47. Wyłącza VO i włącza ponownie. Wtedy pojawia się okno wyboru jakiej aplikacji udostępnić zrzut ekranu. Ja przypisałem sobie do 2 krotne puknięcie w tył Iphone i działa. Wiem, że u nie których działa z gestem stuknięcie 4X4 palcami a u niektórych gest nie działa.

Możliwość komentowania jest wyłączona