JustPressRecord – świetny rejestrator na AppleWatch

Kto słuchał moich podcastów o Apple Watch, ten wie jak marudziłem na niemożność sensownego nagrywania notatek głosowych z poziomu samego zegarka od Apple. Na szczęście to już jest nieaktualne.

Aktualnie w AppStore możemy odnaleźć kilka programów umożliwiających taki sposób nagrywania. Niestety część z tych aplikacji jest niedostępna a część bardzo uboga w funkcje. Sprawia to, że aplikacja Just Press Record autorstwa Open Planet Software zasługuje na szczególną uwagę.

Program JPR posiada tak wiele możliwości, że poniżej wymienię jedynie część z nich:

  • Działa na urządzeniach iOS oraz Apple Watch.
  • Nagrywa na urządzeniach iOS oraz Apple Watch.
  • Nagrywa na Apple Watch nawet gdy zegarek nie jest połączony z telefonem.
  • Umożliwia ustawienie programu jako komplikacji na tarczy zegarka.
  • Synchronizuje nagrania z iCloud i umożliwia szybkie przenoszenie plików audio do różnych chmur takich jak Dropbox czy GoogleDrive.
  • Nie posiada limitu czasu nagrywania./li>

W praktyce wygląda to tak, że po ustawieniu JPR jako komplikacji, wystarczy po aktywacji tarczy zegarka tapnąć komplikację aby rozpoczęło się nagrywanie. I tyle. Takiego programu właśnie szukałem. Po zakończeniu nagrywania możemy odsłuchać plik bądź też od razu zapisać go w urządzeniu.

Aplikacja posiada kilka smaczków, np. taki, że po jej uruchomieniu zegarek lekko wibruje dając nam znać, że program rozpoczął nagrywanie. Niestety, wibracja nie pojawia się przy uruchomieniu aplikacji z poziomu komplikacji.

Oczywiście, przynajmniej z mojego punktu widzenia, JPR posiada również kilka drobnych wad.

  • Przede wszystkim, poszczególnymi plikami audio możemy zarządzać jedynie z poziomu głównej aplikacji na iPhone lub iPadzie. Z Apple Watch można tylko nagrywać same notatki.
  • Aplikacja jest w języku angielskim, co akurat mnie nie przeszkadza, ale warto o tym wspomnieć.
  • Program nie jest darmowy i aktualnie kosztuje niecałe 3 euro, co wg mnie jest i tak śmieszną ceną za tak dobrze zrobioną i przydatną aplikację.

Naturalnie nadal uważam, iż podobną funkcję Apple Watch powinien mieć zaimplementowaną przez samego producenta. Skoro jednak jej nie posiada to JPR jest wg mnie najlepszym i najbardziej dostępnym rozwiązaniem tego problemu.

Jak zwykle zachęcam do pobierania i testowania wspomnianej aplikacji. Bezpośredni link do AppStore poniżej.

Pobierz Just Press Record z AppStore