Karty MBanku a mówiące bankomaty Planet Cash

We wcześniejszym wpisie dzieliłem się z Wami moimi wrażeniami z obsługi mówiących bankomatów Planet Cash z wykorzystaniem karty Banku Śląskiego ING. Podałem też kilka według mnie subiektywnych minusów oraz dodałem kilka uwag z obszaru użyteczności. I jak się okazuje, jak zwykle to tylko ING zostaje w tyle. 😉

Ostatnio postanowiłem sprawdzić działanie udźwiękowionych bankomatów sieci Planet Cash korzystając z karty MBanku. Dotychczas nie byłem w stanie nauczyć się na pamięć wypłaty tą kartą z bankomatów ING. Po jej włożeniu do bankomatu zmienia się cały dotychczasowy interfejs.

Na szczęście tak samo dzieje się w przypadku udźwiękowionych bankomatów Planet Cash. Różnica polega na tym, że teraz mamy dostęp do udźwiękowionego interfejsu, który jak się okazuje, jest znacznie lepszy niż ten oferowany przez ING.

Pierwsza różnica pojawia się natychmiast po włożeniu karty MBanku. Bankomat miłym głosem prosi nas o potwierdzenie, że na pewno chcemy z niego skorzystać. I jakież było moje zdziwienie, gdy po potwierdzeniu bodajże cyfrą 1, bankomat zaproponował mi na wstępie szybką wypłatę 20 PLN a dopiero potem przeszedł do opcji wypłaty gotówki i zmiany kodu PIN.

Ale to nie koniec zmian. Po wybraniu wypłaty gotówki bankomat, tak jak by czytał moje wcześniejsze uwagi, zaproponował mi do wybrania szereg predefiniowanych kwot. Aby sprawdzić czy to działa, skwapliwie skorzystałem z jednej z propozycji. I to naprawdę działa.

Z czystym sumieniem mogę Wam polecić sieć Planet Cash i jej udźwiękowione bankomaty do wypłacania pieniędzy kartami innych banków. Oczywiście nie mam pewności jak to wygląda z innymi bankami niż ING i MBank, ale może ktoś z Was w komentarzach napisze o własnych wrażeniach.

Oczywiście przed wypłatą zachęcam do sprawdzenia na witrynie
PlanetCash.pl, czy nasz bank ma jakąś umowę z tą siecią. A listę udźwiękowionych bankomatów znajdziecie w moim wcześniejszym wpisie do którego link przypominam poniżej:
Mówiące bankomaty ING i Planet Cash