Keynote z VoiceOver Część 1. Odtwarzanie prezentacji na iPhone lub iPad

Aktualnie, w pracy, szkole czy na studiach, bardzo często proszeni jesteśmy żeby jakiś temat, kwestie lub problem przedstawić w formie prezentacji. Może właśnie dlatego, ostatnio otrzymałem cały zestaw pytań dotyczących bezwzrokowego odtwarzania, tworzenia i generalnie zarządzania prezentacjami. A że bez pomocy wzroku jest to nie tylko możliwe, ale również bardzo wygodne, postanowiłem to zademonstrować w poniższym nagraniu na przykładzie bezpłatnej, mobilnej aplikacji Keynote.

Kadr z nagrania - Pierwszy slajd prezentacji z jej tytułem i danymi prowadzącego

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

Twój Pierwszy Kęs

Więcej informacji na temat komputerów Apple, ich dostępności i podpowiedzi jak sobie z nimi radzić na starcie, znajdziecie w zakładce:
Twój Pierwszy Kęs