LIDAR na iPhone ⏯ I 5 aplikacji dla osób z dysfunkcją wzroku

Dziś zapraszam Was na demonstrację kolejnych 5 aplikacji, wykorzystujących w swym działaniu system LIDAR, a które powstały z myślą o osobach z dysfunkcją wzroku. Jest to mój mocno subiektywny wybór. Podobnie z resztą jak i opinie na ich temat. Gdybyście chcieli, żebym zademonstrował jeszcze jakieś inne programy tego typu, to dajcie proszę znać w komentarzach.

Kadr z nagrania - Widok folderu z pięcioma ikonami aplikacji liderowych

Lista prezentowanych aplikacji

 1. Chirp AR
 2. What’sOverThere
 3. Super Lidar – Lidar for Blind
 4. Seeing AI
 5. MyFinder

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

11 komentarzy na temat “LIDAR na iPhone ⏯ I 5 aplikacji dla osób z dysfunkcją wzroku

 1. Cześć. Dzięki za ciekawe prezentacje aplikacji. Rzeczywiście najlepiej poradziła sobie aplikacja MyFinder, jak dla mnie mogłoby być dłuższe nagranie dotyczące tej aplikacji. Rozumiem jednak, że nie chciałeś nadużywać czasu. APropos aplikacji Seeing AI, którą posiadam a nie mam tej opcji świat. Pytanie laika, z tego co rozumiem muszę mieć dodatkowo Lidar? Czy wyszukując w sklepie Apple wystarczy wpisać Lidar?. Żałuję, że MyFinder jest po angielsku a ja za stary na naukę 🙂 Pozdrawiam i życzę sobie i innym jeszcze wielu ciekawych prezentacji a tobie wiele zdrowia i wytrwałości w tym co robisz

 2. Tak, aby ta funkcja pojawiła się w Seeing AI, w swoim iPhone musisz posiadać lidar.
  Nie wiem czy dobrze rozumiem twoje pytanie. Jeśli pytasz o wyszukiwanie aplikacji w App Store, to tak, najczęściej wystarczy wpisać lidar. Jeśli zaś pytasz o lidar w Apple Store, to nie kupisz go osobno. Stanowi on integralną część iPhone : modeli pro od wersji 12.

 3. Lidar to jest czujnik laserowy. Zdaje się że jego posiadają tylko iPhony 12 i 13 pro i max. Jeśli nie posiadasz tych telefonów to niestety nie da rady aby Tobie te aplikacje działały

 4. Piotrze jak zawsze bardzo ciekawy vlog w Twoim wykonaniu 🙂
  Faktycznie z tego co prezentowałeś to uważam, że ta ostatnia aplikacja jest najlepsza. Fajna jest ta nawigacja do obiektów, jak również jej dokładność. Szkoda, że nie jest po Polsku. Niestety ja z niej nie skorzystam, bo mam za stary telefon. Mam jeszcze starą poczciwą ósemeczkę.
  Pozdrawiam serdecznie 🙂

 5. No ja też się z 8 przesiadłem na nowszy model. Ale nie wydaje mi się, żeby lidar stał się podstawową funkcją dla osób z dysfunkcją wzroku. Czasem się przyda, ale gdybyś go nie miała, to nawet nie zauważysz, że ci go brakuje.

 6. Też mi się tak wydaje, jednak czasem mimo wszystko fajnie byłoby go mieć. Jednak te telefony są dla mnie za drogi aby specjalnie go kupować tylko dlatego aby mieć ten czujnik.
  Może jak będzie w tych tańszych modelach kiedyś to wtedy się skuszę. A tak z ciekawości na jaki model Piotrze zmieniłeś swoją ósemeczkę?
  Przepraszam za powtórzoną odpowiedź na temat lidara. Myślałam, że nie ma twojej odpowiedzi na tamto pytanie.
  Pozdrawiam 🙂

 7. Mam 13 Pro, ale teraz żałuję, że nie wziąłem Mini. Pro jak dla mnie jest za duży. Moja żona ma Mini i jest to mega telefonik. Więc w razie czego spokojnie polecam Mini.

 8. Oj tak, ja jeśli bym brała to tylko mini. Nie lubię takich ogromnych telefonów. Jeszcze jako osoba słabowidząca to lubiłam takie telefony do pięciu cali, nie więcej. To mi w zupełności wystarczało. Te 4,7 cala, które mam teraz to jest dla mnie w sam raz 🙂

 9. Dziękuję Piotr i Aga za odpowiedź. Teraz mam pojęcie co to ten Lidar. A ja żółtodziub myślałem, że to aplikacja 🙂 🙂 którą można zainstalować.

 10. Krzywoj, nie ma za co 🙂
  Powiem ci, że nie ty pierwszy tak myślałeś, także to nic dziwnego. Ja też bym nie wiedziała co to jest gdyby nie to, że dużo czytam o produktach apple, a i tak jeszcze nie wszystko wiem, dlatego tak jak pisze Piotr, dobrze jest o coś zapytać i się dowiedzieć co i jak 😉
  Pozdrawiam

Możliwość komentowania jest wyłączona