Lidar w iPhone 😷 i jego Covidowo – pandemiczne zastosowania

Jakiś czas temu głośno zrobiło się o nowej opcji ułatwień dostępu w systemie iOS, której zadaniem było informowanie niewidomych o odległości od innych osób, dzięki czemu sami mogli pilnować zachowania odpowiedniego dystansu społecznego. Dziś chciałbym zademonstrować Wam jak to działa w praktyce, a także pokazać inne pandemiczne zastosowania Lidara.

Kadr z nagrania - Widok otwartej aplikacji Lupa

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

3 komentarzy na temat “Lidar w iPhone 😷 i jego Covidowo – pandemiczne zastosowania

  1. Zawsze bardzo ciekawiło mnie jak działa w praktyce ten lidar 🙂 No i nareszcie dzięki Tobie Piotrze się tego dowiedziałam, za co bardzo dziękuję 🙂 Moja ciekawość została zaspokojona 🙂 Jak rozumiem nabyłeś sobie najnowszy sprzęcik od apple’a 🙂 Gratuluje zakupu 🙂
    Ciekawi mnie też jak działa aplikacja seeing A I ten tryb świat, zdaje mi się, że tak on tam się miał nazywać, który to wykorzystuje właśnie lidar.
    Pozdrawiam 🙂

  2. To będziesz miała okazję się przekonać. Już kilka osób o to pytało, więc pewnie może jeszcze nie w najbliższym – bo ono już jest, ale w kolejnym nagraniu pokażę jak to działa.

  3. O no to super 🙂 W takim razie z niecierpliwością czekam i na ten następny vlog i na ten o lidarze znowu 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona