macOS i planowanie późniejszej wysyłki wiadomości e-mail dostępne dla VoiceOver

Ostatnie systemy operacyjne Apple przyniosły ze sobą ciekawą, a zarazem bardzo przydatną funkcję, jaką jest planowanie wysyłki wiadomości e-mail. Niestety, przynajmniej puki co, w systemie iOS 16 ta opcja jest cyfrowo niedostępna dla użytkowników czytnika ekranu VoiceOver. Za to macOS Ventura z VO pozwala na swobodne planowanie późniejszej wysyłki maili. Poniżej demonstruję jak to działa. Zapraszam do oglądania, komentowania i osobistego testowania.

Rozwinięte opcje wysyłania. Fokus VoiceOver na pozycji Wyślij Później.

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

Twój Pierwszy Kęs

Więcej informacji na temat komputerów Apple, ich dostępności i podpowiedzi jak sobie z nimi radzić na starcie, znajdziecie w zakładce:
Twój Pierwszy Kęs

4 komentarzy na temat “macOS i planowanie późniejszej wysyłki wiadomości e-mail dostępne dla VoiceOver

 1. Tym czasem w iOS wystarczy tylko zrobić dwuklik z przytrzymaniem na przycisku wyślij. Wtedy mamy opcje do planowania wysyłki.

 2. Dokładnie, od jakiegoś czasu wszystko już działa poprawnie i można bez problemu ustawić zarówno datę jak i godzinę, o czym mówię w poniższym filmie na Blogu o dostępności:

 3. Hej Agnieszko!

  To przyznam, że w ogóle tego nie zauważyłem. Tak jak piszesz, na kilku poprzednich betach iOS16 ten błąd występował. Przed nagraniem jednak nie sprawdziłem, czy został usunięty. Dzięki za info. 🙂

  I niestety nie mogę ci odpowiedzieć, przynajmniej na razie. Aż takiej uwagi nie zwracałem na to, czy mi się poczta synchronizuje.

 4. Nie ma za co 🙂
  Rozumiem. Ja zwróciłam uwagę na tą synchronizację właśnie dlatego, że mi ta wiadomość się nie wysłała. Potem, gdy zobaczyłam, że nie ma jej w wiadomościach zaplanowanych, to się zdziwiłam. Wydawało mi się, że to również powinno się synchronizować. Jednak w moim przypadku tak nie jest. Nie wiem czy tak mają wszyscy, czy tylko ja mam to szczęście.
  Pozdrawiam

Możliwość komentowania jest wyłączona