Metronom w systemie macOS

Wiele osób gra lub uczy się grać na różnych instrumentach. Jednym z niezwykle przydatnych w takiej sytuacji narzędzi jest metronom. Urządzenie wskazujące metrum, rytm i tempo, jakie należy utrzymywać w granym utworze. Aplikacja Metronome X działająca w systemie macOS może świetnie pełnić taką rolę. Dziś zapraszam do demonstracji, jak z jej obsługą radzi sobie czytnik ekranu VoiceOver.

Ekran przedstawia interfejs aplikacji Metronome X.


A ponieważ aplikacja jest już niedostępna w Mac App Storę, możecie ją pobrać z poniższego odnośnika:

Pobierz Metronome X na macOS

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.