Nie walcz więcej z formatowaniem – Get Plain Text na macOS

Jeśli na komputerze od Apple, tak jak ja, dużo pracujesz z tekstem, często zdarza ci się kopiować fragmenty pism lub stron internetowych do tworzonych właśnie dokumentów, i tracisz przy tym sporo czasu na pozbycie się dziedziczonego formatowania, to Get Plain Text jest dla ciebie prawdziwym Must Have. A przynajmniej ja od dłuższego czasu nie wyobrażam sobie biurowej pracy bez niego.

Get Plain Text to prosty program, którego podstawowym zadaniem jest usuwanie formatowania z treści skopiowanej przez nas do schowka. Przy czym usuwanie oznacza, że nie pozbywamy się w ten sposób samych tylko znaczników formatujących, określających wielkość, krój oraz lokalizację tekstu, ale również wszelkich elementów graficznych, które w niezauważony sposób moglibyśmy przenieść do nowego dokumentu. Dzięki temu w bezpieczny sposób możemy łączyć i redagować treści pochodzące z różnych źródeł. Może brzmi to mało ekscytująco, ale każdy kto dużo pracuje z tekstem, doskonale wie i rozumie o czym mowa.

Jak to działa?

Get Plain Text może działać w dwóch trybach, automatycznym lub na życzenie użytkownika. W pierwszym przypadku, automatycznie wszystkie skopiowane do schowka treści, konwertuje on do postaci zwykłego tekstu. W drugim przypadku, to użytkownik, w dowolnym momencie, jednym skrótem klawiszowym konwertuje zawartość schowka.

Program jest malutki, darmowy i posiada polski interfejs. Warto go sobie zainstalować i zaznaczyć automatyczne uruchamianie przy logowaniu. Ze swej strony gorąco go polecam, ponieważ codziennie ułatwia mi on pracę. Oczywiście wcale nie musicie wierzyć mi na słowo, i możecie sami go przetestować korzystając chociażby z poniższego odnośnika, do czego zachęcam.

Pobierz Get Plain Text z Mac App Store