Nowe funkcje w Seeing Assistant Move

SAM doczekał się aktualizacji. Poniżej wykaz zmian wprowadzonych w najnowszej wersji. Na szczególną uwagę, przynajmniej w moim odczuciu, zasługują dwie nowości: monitorowanie i użycie systemowej syntezy mowy.

Lista zmian w wersji 1.9

 • monitorowanie lokalizacji – w wersji Lite ograniczenie do 10 minut dziennie
 • możliwość użycia systemowej syntezy mowy w iOS7
 • konfiguracja prezentacji kierunku w ruchu i gdy stoimy
 • edycja punktów z list wyszukiwania “Pokaż okolicę” i “Znajdź w bazach”
 • możliwości aktywowania baz głosowo podając nazwę bazy
 • dodanie symulacji lokalizacji w „Znajdź adres”
 • możliwość dodania punktów do wybranych baz danych
 • dodanie statystyk użycia w aplikacji
 • możliwości ponownego zarejestrowania trasy, wybranej z listy tras
 • poinformowanie o możliwości ściągnięcia baz danych na liście baz oraz w „Pokaż okolicę”
 • pytanie o aktywację baz danych po pobraniu baz z Dropbox, e-mail, czy strony www
 • nazwa trasy i bazy może być jednoznakowa
 • poprawione błędy

Monitorowanie

Od tej pory możemy być informowani przez program o wszystkich punktach, które mijamy lub do których się zbliżamy. Mogą to być punkty z naszych baz, a nawet dane adresowe. Ustawiamy promień z jakiego punkty nas interesują, częstotliwość komunikatów i rodzaj lokalizacji.

Dodatkowa synteza mowy

Dzięki użyciu systemowej syntezy mowy możemy korzystać z aplikacji SAM przy zablokowanym ekranie, zminimalizowanym programie, podczas rozmowy telefonicznej, słuchania książki czy muzyki. Sprawia to także, że bateria naszego urządzenia działa znacznie, znacznie dłużej.

Pobieranie

Bezpośrednie odnośniki do pobrania aplikacji w obu wersjach, pełnej i Lite, znajdziecie w poniższym, archiwalnym wpisie.
Seeing Assistant Move – Nowe wcielenie

2 komentarzy na temat “Nowe funkcje w Seeing Assistant Move

 1. Witam Serdecznie. A u mnie pojawiły się problemy. Wczoraj jako śledzone punkty ustawiłem sobie kolejno przystanek koło domu i oddalony od niego niecałe 200 metrów dom. Nie są to punkty ulubione. SAM nie poinformował mnie o zbliżaniu do przystanku „promień alarmu 500 metrów”. Poinformował mnie o tym, że 180 metrów pozostało do domu. Dzisiaj przy odblokowanym ekranie problem nie wystąpił. Co ciekawe ustawiłem monitorowanie co 10 minut. Przy odblokowanym ekranie co 10 minut uzyskuje komunikat. Gdy zablokuję ekran komunikat usłyszę raz. Ustawienie „monitoruj tylko o zmianach” mam wyłączone. I syntezę naturalnie włączoną. Jak SAM już milczy i odblokuję ekran to przemawia z zaległym komunikatem, a odliczanie dziesięciu minut rozpoczyna się od tej właśnie chwili. SAM tak, jakby usypia po pewnym czasie od zablokowania ekranu. Nie od razu, ale po około 20 minutach, może troszkę szybciej. Czy spotkaliście się z tym na swoich urządzeniach? O problemie napisałem do TT.

 2. Witaj Tomku. Wiem, że niektórzy użytkownicy skarżyli się na podobny problem. U niektórych po 16 minutach zewnętrzna synteza przestawała mówić. Ma to zostać poprawione. Niezależnie od tego, masz wyłączoną blokadę działania tej aplikacji w tle? To funkcja systemowa. A odnośnie śledzonych punktów, sprawdzałeś w jakiej kolejności masz je dodane? Może trzeba było je przestawić na liście śledzonych.

Możliwość komentowania jest wyłączona