Nowe głosy dla Voice Dream Reader

W dniu dzisiejszym pojawiła się aktualizacja programu VDR. Więcej na jego temat możecie przeczytać w moim wpisie pt. Voice Dream Reader
Najważniejszą nowością jest możliwość zakupienia do programu dosłownie wszystkich głosów firmy Ivo Software. Naturalnie, w tym także wszystkie polskie głosy.

Od ręki dostępnych jest pięć Polskich głosów. Żeńskie to Agnieszka, Ewa i Maja. Miłośniczki lub miłośnicy męskiego tembru mogą liczyć na Jacka i Jana.

Osoby przyzwyczajone do głosów Ivo nareszcie mają coś dla siebie. Pozostaje im jedynie zapłacić 4,49 euro za każdą syntezę.

Z głosów Ivo mnie najbardziej podoba się Maja. Pewnie przez osłuchanie z Androida. 😉 W VDR pozostanę jednak przy Ani Acapelli, która brzmi dla mnie znacznie bardziej naturalnie.

Aby zapoznać się z nowymi głosami należy w VDR:

  1. Wejść w Ustawienia
  2. Wejść w Zarządzaj Głosami
  3. Tapnąć przycisk Dodaj
  4. Tapnąć przycisk Język i wybrać j. Polski

Pojawi się lista głosów i pod każdym będzie znajdował się przycisk Odtwórz Próbkę. Tam także możecie zakupić nowe głosy. Miłych zakupów… 😉

Jeden komentarz na temat “Nowe głosy dla Voice Dream Reader

  1. Mam tak samo. Cieszyłem się na głosy Ivona w VDR, wręcz się tego domagałem. Kupiłem głosy: Jacek, Ewa, Maja. Ewa brzmi dla mnie najwyraźniej przy szybkim czytaniu, Maja jest jakby gorzej zoptymalizowana, Jan ciut mniej wyraźny. I chyba ta polska Ivona, która tak kiedyś mi się podobała, odejdzie podczas słuchania i powrócę do Acapeli Ania, która poza przesadną intonacją jest jednak bardzo wyraźna i dobrze czyta.

Możliwość komentowania jest wyłączona