Nowości w iOS 13 – Aparat i VoiceOver

W piątym odcinku z cyklu nowości Dostępnościowe w iOS 13, demonstruję i opowiadam o nowych funkcjach VoiceOver, jakie iOS13 przynosi dla systemowej aplikacji Aparat. Od tej pory VO nie tylko podpowie Wam kiedy złapiecie pion lub poziom, nie tylko poinformuje że odchylacie telefon za bardzo w lewo lub w prawo, ale również powie kto znalazł się w Waszym obiektywie. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami oglądając poniższe nagranie.

Zrzut ekranu z iPhone - Kadr z nagrania. Aplikacja Aparat i twarz Piotra widoczna w oknie podglądu.

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video, pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

Twój Pierwszy Kęs

Więcej informacji na temat komputerów Apple, ich dostępności i podpowiedzi jak sobie z nimi radzić na starcie, znajdziecie w zakładce:
Twój Pierwszy Kęs

Koleo – Ciąg dalszy zakupów biletów kolejowych z VoiceOver na iOS

Tego jeszcze w Mojej Szufladzie nie było. Dziś z prawdziwą przyjemnością, po raz pierwszy, miejsce na stronie i głos oddaję Adrianowi Wyce, który przybliży Wam mobilną aplikację Koleo. Zademonstruje jak korzystając z VoiceOver, za jej pośrednictwem, w bardzo wygodny i dostępny sposób, możecie zakupić bilety kolejowe. Zapraszam do oglądania, podnoszenia łapek w górę, subskrybowania kanału i polecania go znajomym.