Nowości w iOS14 – Stuknięcie w tył

Nazwa nowej funkcji dostępnościowej w iOS14, po przetłumaczeniu brzmi nieco dziwnie – stuknięcie w tył. Słyszałem już różne konotacje, od tych motoryzacyjnych, aż po te najbardziej frywolne. 😉 Ale jak by jej nie nazywać, to jednak nowa funkcja okazuje się być całkiem przydatna. Z resztą sami zobaczcie, i przekonajcie się jak ona działa.

Zrzut ekranu iPhone - Ustawienia funkcji Stuknięcie w Tył w systemie iOS14

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

Twój Pierwszy Kęs

Więcej informacji na temat komputerów Apple, ich dostępności i podpowiedzi jak sobie z nimi radzić na starcie, znajdziecie w zakładce:
Twój Pierwszy Kęs

6 komentarzy na temat “Nowości w iOS14 – Stuknięcie w tył

  1. Wczoraj zainstalowałem IOS-a 14 na moim IPhone 8 i jak na razie system działa fatalnie. Irytujące błędy, które miał IOS 13 tutaj nawet nie zostały ruszone. do tego Voiceover działa z opóźnieniem, że ma się wrażenie jakby telefon działał wolniej. Często przy exploracji ekranu Focus Voiceover nie przenosi się w dotykane miejsce. Całościowy obraz systemu wygląda raczej słabo. Po raz kolejny Apple się nie popisało, bo już wypuściło pierwszą betę aktualizacji 14.2.

  2. Szkoda, że podwójnego stuknięcia w tył nie ma na iphone Se.Lekka dyskryminacja

  3. Michale, jednak trzeba oddać honor, że iOS13 było znacznie gorzej przygotowane na premierę. Co oczywiście nie zmienia faktu, że lagowanie systemu czasem doprowadza do furii…. 😉

  4. Ja również mam iphonea 8 i zainstalowałam ios 14 będąc w Grecji. Nie mogłam się powstrzymać. U mnie system działa ok. VO działa ciut wolniej ale mi to jakoś szczególnie nie przeszkadza. Jak dla mnie jest o niebo lepiej niż w ios 13. Każdy ma jednak inne błędy nawet posiadając ten sam model iphonea. Mnie natomiast najbardziej irytuje fakt, że nie mam rozpoznawania ekranu i jakiejś opcji ze stronami www. To jest dopiero dyskryminacja. Zawsze myślałam że jak będę miała najnowszy system to będę miała najnowsze funkcje VO. Takiego rozczarowania jeszcze nigdy w życiu nie czułam co do Applea. Nie przemawia do mnie argument Applea że procesor jest za słaby. Jakoś inne aplikacje dobrze sobie radzą z moim starszej generacji procesorem. Nie mam na tyle kasy żeby co dwa lata kupować najnowszego iphonea. Tak nie powinno być i tyle. Odcina mnie się od pełnej dostępności…

  5. Narzekałam na Applea słusznie albo nie. W każdym razie jak się dowiedziałam, że to całe rozpoznawanie ekranu wcale tak dobrze nie działa, to kompletnie cała ta złość ze mnie wyparowała. Szkoda jednak, że jak to zwykle bywa w Polsce wszystko albo prawie wszystko gorzej działa. Mam nadzieje, że u nas z tej nowej funkcji też będzie możnabyło jakoś tam korzystać. Fajnie by było.
    Pozdrawiam 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona