Obsługa App Store z VoiceOver w systemie macOS

Na komputerach Apple, podobnie jak na urządzeniach mobilnych tej firmy, znajduje się aplikacja umożliwiająca użytkownikom instalowanie najróżniejszego oprogramowania, zarówno dostarczanego przez Apple, jak i zewnętrznych twórców. Od pewnego czasu, obie te aplikacje noszą nawet identyczną nazwę – App Store. Tym samym Apple, nie tylko zmieniło dotychczasową nazwę programu Mac App Stor, ale przede wszystkim upodobniło wygląd i obsługę komputerowej wersji do tej znanej ze środowiska mobilnego.
Jeśli interesuje cię jak bardzo oba programy są podobne, oraz jak obsługiwać komputerową wersję za pomocą programu odczytu ekranu VoiceOver, zapraszam do obejrzenia poniższego nagrania.

Zrzut ekranu - Widok otwartej aplikacji App Store w systemie macOS

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

Twój Pierwszy Kęs

Więcej informacji na temat komputerów Apple, ich dostępności i podpowiedzi jak sobie z nimi radzić na starcie, znajdziecie w zakładce:
Twój Pierwszy Kęs