Obstacle Detector, czyli kolejna aplikacja do wykrywania przeszkód na iPhone

Obstacle Detector to bardzo przydatna aplikacja, która wspiera osoby niewidome i słabowidzące w orientacji przestrzennej i bezpiecznym poruszaniu się. W poniższym nagraniu demonstruję jak działa w wersji 1.11.0. Zachęcam do testów i dzielenia się opiniami.

Widok ustawień aplikacji Obstacle Detector

O aplikacji

Producent o aplikacji pisze tak:

Od momentu uruchomienia, aplikacja Obstacle Detector pomogła niezliczonej liczbie niewidomych i niedowidzących osób na całym świecie, zdobywając powszechne uznanie!

Obstacle Detector to potężna aplikacja do wykrywania przeszkód, specjalnie zaprojektowana dla osób z dysfunkcją wzroku, aby umożliwić im bezpieczne poruszanie się. Pomaga unikać przeszkód poprzez ich wykrywanie w czasie rzeczywistym. Wykorzystuje najnowszą technologię, używa skanera LIDAR i kamery TrueDepth iPhone’a do pomiaru odległości, oferuje stabilność i wysoką precyzję. Może mierzyć odległości do 5 metrów z dokładnością do centymetra.

Kluczowe funkcje aplikacji:

  • dostarcza dźwiękowe i wibracyjne informacje zwrotne wskazujące na bliskość przeszkód;
  • ogłasza odległość od przeszkód w czasie rzeczywistym;
  • umożliwia dostosowanie tonów alarmowych dla różnych odległości;
  • umożliwia regulację zakresu pola wykrywania.

Działa na wszystkich urządzeniach mobilnych Apple wyposażonych w skaner LIDAR lub Face ID.

Program można pobrać z App Storę korzystając z poniższego odnośnika:
Pobierz Obstacle Detector – For Blind z App Store

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

3 komentarzy na temat “Obstacle Detector, czyli kolejna aplikacja do wykrywania przeszkód na iPhone

  1. Dzięki za kolejny ciekawy pokaz. Niestety nie posiadam Iphona z tym lidarem. Co raz częściej się przekonuję do zakupu Iphona Pro. Dzięki za już i proszę o więcej 🙂

  2. Aplikacja fajna i pomocna ale należy pamiętać, że wszystkie tego typu technologie możemy traktować tylko i aż pomocniczo. Żadna technologia asystująca nie zrekompensuje braku wzroku ani pomocy osoby widzącej, pozwala nam na wykonywanie określonych czynności w ograniczonym zakresie i przy spełnieniu określonych warunków natury technicznej. Zatem korzystajmy ale z ograniczonym zaufaniem. To tak jak nawigacja samochodowa nie zwalnia z myślenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *