OSX i wywoływanie Centrum Powiadomień jednym skrótem klawiszowym

Część nowych użytkowników systemów OS X, korzystających jednocześnie z programu odczytu ekranu VoiceOver, narzeka na skomplikowany sposób otwierania Centrum Powiadomień. Na pierwszy rzut oka niestety tak to właśnie wygląda. Konieczność otwarcia dodatkowego menu, przejście na Centrum Powiadomień i dopiero jego aktywacja nie są szczytem użyteczności i funkcjonalności. Ale to w końcu Apple, więc przecież musi być jakiś prostszy sposób.

I oczywiście jest. Bez problemu możemy sobie w systemie OS X włączyć osobny skrót klawiszowy na wywoływanie Centrum Powiadomień. Aby tego dokonać, musimy:

  1. otworzyć Preferencje systemowe,
  2. przejść na zakładkę Klawiatura,
  3. aktywować pozycję Skróty.
  4. Z Kategorii Skrótów strzałkami góra/dół wybrać Mission Control i przejść tabulatorem na listę tych skrótów.
  5. Korzystając z szybkiej nawigacji odnaleźć pozycję Pokaż Centrum Powiadomień.
  6. W tym miejscu należy zaznaczyć, że chcemy korzystać z tego skrótu i albo ustawić sobie własny, albo pozostawić istniejący.

I od tej pory, nawet bez zamykania Preferencji Systemowych, możemy korzystać z wygodnego skrótu klawiszowego do otwierania Centrum Powiadomień.
PS. Zalecam dalece posuniętą ostrożność przy poruszaniu się w obrębie pól edycyjnych samych skrótów. Aby nie dokonać przypadkowych zmian najlepiej poruszać się za pomocą szybkiej nawigacji w VoiceOver.

3 komentarzy na temat “OSX i wywoływanie Centrum Powiadomień jednym skrótem klawiszowym

  1. Rozumiem, że w podobny sposób można wyłączyć / zmienić skrót w aplikacjach do edycji tekstu- a dokładnie chodzi mi o CNN+ Z czyli cofnij pisanie Czasem mylę się i wciskam ten skrót chcąc napisać „ż”
    Denerwuje mnie to ? !k

Możliwość komentowania jest wyłączona