Pages z VoiceOver na macOS – Twój Pierwszy Kęs

Edytor tekstu to jeden z podstawowych programów wykorzystywanych przez każdego użytkownika komputera. Dlatego w ogóle nie dziwią mnie obawy osób rozważających kupno Macbooka lub innego iMaca, czy takie edytory są dostępne dla programu odczytu ekranu VoiceOver. I właśnie aby rozwiać podobne wątpliwości, nagrałem poniższy filmik. Możecie na nim zobaczyć podstawową obsługę flagowego edytora tekstu, jakim jest program Pages z biurowego pakietu iWork.
Zrzut ekranu przedstawiający kadr z nagrania w momencie tworzenia nowego dokumentu w Pages

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video, pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

2 komentarzy na temat “Pages z VoiceOver na macOS – Twój Pierwszy Kęs

  1. WitamCzy można prosić o przybliżenie obsługi plików z pakietu Office? Załóżmy bowiem, że otrzymamy plik ze środowiska Windows lub taki plik musimy stworzyć. Chciałbym zobaczyć jak wygląda współpraca Voice Ower z Exel lub Word.Pozdrawiam

  2. Hej Wojtku! Obsługa plików doc czy docx nie różni się niczym od obsługi innych plików, czy to w edytorze Pages, czy np. TextEdit. A myślę, że odnośnie plików z arkuszami, to nagram jakiś materiał o ich obsłudze w aplikacji Numbers. I tu akurat obsługa arkuszy nie jest tak wygodna na macOS, jak np. w środowisku Windows.

Możliwość komentowania jest wyłączona