Panel odtwarzania na ekranie Apple Watch

Domyślnie, gdy słuchamy muzyki z Apple Watch, ale także w sytuacji gdy odtwarzamy jakiekolwiek audio lub video na iPhone sparowanym z naszym zegarkiem, na ekranie tego ostatniego, automatycznie wyświetlane jest panel odtwarzania. Dzięki temu możemy bardzo łatwo i szybko zatrzymać odtwarzanie, zmienić głośność a także wykonać wiele innych akcji z poziomu naszego nadgarstka. Jednak nie wszystkim się ta możliwość podoba. Więc pytają jak ją wyłączyć, a ja odpowiadam.
Okno odtwarzacza na Apple Watch, prezentujące tytuł utworu i nazwę jego wykonawcy

Przyznam, że akurat ja bardzo chętnie korzystam z panelu odtwarzacza na Apple Watch. Zazwyczaj mój iPhone usadowiony jest na stacji dokującej wyposażonej w głośniki, z której odtwarzam ulubioną muzykę. Dzięki temu z poziomu samego zegarka sparowanego z telefonem mam możliwość m.in.:

 • Zapoznania się z nazwą odtwarzanego utworu i jego wykonawcą;
 • Regulacji głośności,
 • Przełączania utworów na następny lub poprzedni;
 • Wstrzymania i wznowienia odtwarzania;
 • Wybrania urządzenia na którym ma być odtwarzany dźwięk;
 • Zapętlenia lub włączenia losowego odtwarzania;
 • Dodania utworu do listy odtwarzania.

Panel Odtwarzacza pojawia się automatycznie na ekranie Apple Watch w momencie włączenia odtwarzania na telefonie lub zegarku, i wyświetla się aż do chwili zatrzymania odtwarzania. W efekcie jeśli w trakcie odtwarzania chcemy sprawdzić np. aktualny czas na Apple Watch, musimy najpierw zamknąć okno panelu odtwarzacza.

Ustawienia Apple Watch - Zaznaczona opcja automatycznego uruchamiania panelu odtwarzacza

Jeśli wolisz mieć natychmiastowy dostęp do tarczy zegarka, to musisz:

 1. Na Apple Watch otworzyć Ustawienia i przejść do sekcji Ogólne;
 2. Tam odnaleźć i aktywować opcję Obudź ekran.
 3. I na koniec odznaczyć pozycję Uruchamiaj aplikację audio automatycznie.

Od tej pory panel odtwarzania nie będzie pojawiał się automatycznie, a jeśli będziesz go potrzebować, to znajdziesz go pod nazwą Odtwarzacz, wśród pozostałych aplikacji na Apple Watch.

Jeden komentarz na temat “Panel odtwarzania na ekranie Apple Watch

 1. Warto myślę wspomnieć o tym, iż od watchOS 7 można również wramach Handoff wywoływać różne aplikacje, jeśli aktualnie działają na iPhonie (rozmowa telefoniczna czy właśnie odtwarzanie muzyki).
  Wystarczy że na tarczy zegarka pójdziemy z VoiceOver maksymalnie na lewo (tam gdzie zazwyczaj VO informuje nas o nieprzeczytanych powiadomieniach gdy są takowe), w tym miejscu VO wypowie nazwe aktualnie działającej apki na iPhonie. Po dwókrotnym tapnięciu w jej nazwę, jest ona odpalana również na zegarku.
  Tak działa również ten odtwarzacz, dlatego też ja mam domyślne odpalanie w ustawieniach wyłączone, gdyż chcę mieć zazwyczaj natychmiastowy dostęp do tarczy, a gdy tego potrzebuje, tak czy inaczej mam do odtwarzacza szybki dostęp.

Możliwość komentowania jest wyłączona