Pisanie brajlem na ekranie iPhone, iPad lub iPod Touch

Temat pisania brajlem na ekranach iUrządzeń, regularnie powraca, jak bumerang. Wydawać by się mogło, że funkcja obecna w środowisku iOS już od ósmej wersji tego systemu, powinna być doskonale znana wszystkim użytkownikom. Niestety, tak nie jest, i dlatego odpowiadając na Wasze bezpośrednie prośby, popełniłem poniższe nagranie.
Kadr z nagrania - Przedstawia otwartą aplikację Notatki z widocznymi na ekranie sześcioma punktami funkcji Wejście Ekranu Brajla

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video, pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

2 komentarzy na temat “Pisanie brajlem na ekranie iPhone, iPad lub iPod Touch

  1. Pisanie brajlem to świetna sprawa. Piotrze proonuję, by do filmów dodawać alternatywny opsis audio tego, o czym mówisz. Może to podwujna robota, ale czasem szybciej coś przeczytać niż odsłuchiwać nagrań. Takich syntetycznych opisów również bardzo brakuje mi w serwisie tyflopodcast. Pozdrawiam!

  2. Hej Rafale! Często coś dubluję w tych moich nagraniach. I tak staram się aby warstwa audio była dla osób niewidomych, a wizualna dla opiekunów, partnerów czy nauczycieli osób z dysfunkcją wzroku. Obawiam się, że aż tyle czasu nie mam aby coś jeszcze dodatkowo opisywać. Ale jak już taki opis jest, to postaram się dodawać go w formie linka w opisie takiego nagrania.

Możliwość komentowania jest wyłączona