Po raz kolejny – Komputerowe wypełnianie druków nadania na list polecony

1 czerwca 2016 r. we wpisie Komputerowe wypełnianie druków nadania na list polecony podpowiadałem jak samodzielnie z poziomu komputera wypisać druk na list polecony. Na szczęście Piotr Malicki ostatnio zwrócił mi uwagę, że podany w powyższym wpisie odnośnik już nie działa. Co więcej, w zamian podesłał propozycję innego, znacznie bardziej interesującego serwisu.

Sam się nie zorientowałem, że wskazany przeze mnie serwis przestał działać, ponieważ w międzyczasie trafiłem na prostsze rozwiązanie zlokalizowane pod adresem: http://www.wypelniarka.pl.

Na podanej stronie zaznaczałem pole wyboru „Chcę wysłać list polecony” i po kliknięciu przycisku OK otwierał mi się bardzo prosty formularz do wypełnienia. Po wprowadzeniu danych nadawcy i adresata wystarczy kliknąć w przycisk Wypełnij aby pobrać PDF do druku.

To rozwiązanie ma jednak jedną wadę, na którą niedawno zwróciły mi uwagę przemiłe panie na poczcie. Drukuje on stary formularz nadania. Dlatego tym razem polecam wam opcję zaproponowaną przez Piotra.

Generator druków pocztowych

  1. Aby skorzystać z tego rozwiązania powinniście wejść na stronę:

    GENERATOR DRUKÓW POCZTOWYCH : Generowanie druczków druków poczty polskiej z kodami kreskowymi

  2. kliknąć odnośnik List Polecony,
  3. w otwartym formularzu wprowadzić dane nadawcy i adresata,
  4. zaznaczyć pole wyboru „Zapoznałem(am) się i akceptuje regulamin”,
  5. i kliknąć przycisk Generuj PDF aby pobrać formularz do druku.

Formularz dodatkowo udostępnia możliwość zaznaczenia aby list nadany został jako Priorytetowy oraz że życzymy sobie potwierdzenia odbioru. Po zalogowaniu do dyspozycji mamy znacznie więcej możliwości, zarówno w samym formularzu, jak i całym portalu.

Uwaga!!! Formularz posiada nieprawidłowo zadeklarowane znaczniki kolejności (Tabindex) co sprawia, że po wpisaniu jakiejś wartości w pole edycyjne nie powinniście przechodzić do kolejnego pola klawiszem tabulatora. Wyjdźcie z interakcji z danym polem i strzałkami kursora przejdźcie do następnego. W ten sposób poprawnie wypełnicie formularz.