Poznaj Zuzankę, czyli skaner dat ważności produktów na iOS oraz iPadOS

Jak pisze sam producent:

Zuzanka to pierwszy na świecie skaner dat ważności. Apka ułatwia zlokalizowanie dat ważności na produktach spożywczych, zamienia je na format tekstowy i umożliwia eksport do innych aplikacji. Zuzanka powstała, aby wesprzeć osoby niewidome i słabowidzące, lecz przyda się każdemu, kto chce trzymać porządek w swojej kuchni. Masz trudności z odnalezieniem daty ważności na opakowaniu? Nie widzisz drobnej czcionki, którą jest napisana data? Chcesz sprawdzić, czy produkt z twojej lodówki nadaje się jeszcze do spożycia? Aplikacja Zuzanka jest dla ciebie!

Zrzut ekranu z aplikacji Zuzanka, prezentujący warunki korzystania i politykę prywatności


Przynajmniej tak twierdzi producent. Możesz teraz obejrzeć poniższe nagranie i samemu przekonać się czy ma rację. Ja na pewno co najmniej raz dałem jej się oszukać. Na nagraniu zobaczycie, że Zuzanka informuje mnie o dacie na mleku, dawno po terminie ważności do spożycia. Zaaferowany tym faktem, już po zmontowaniu nagrania poprosiłem widzącą osobę o wzrokową weryfikację. Okazało się, że faktyczna data ważności, to kwiecień bieżącego, a aplikacja twierdziła, że październik zeszłego roku. Dlatego ze swej strony zalecam daleko posuniętą ostrożność w poleganiu na Zuzance. Przynajmniej na obecnym etapie jej rozwoju, gdzie towarzyszą jej jeszcze choroby wieku dziecięcego. Mogłoby się okazać, że do kosza wyrzuciliście całkiem dobry produkt. 😉

Program możecie bezpłatnie potestować, pobierając go z App Store, np. korzystając z poniższego odnośnika:
Pobierz aplikację Zuzanka z App Store

A więcej o aplikacji możecie posłuchać lub poczytać w audycji Michała Dziwisza w serwisie Tyflopodcast.Net:
Kliknij aby posłuchać lub poczytać o aplikacji Zuzanka

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.