Publikowanie Tweetów z poziomu Safari w systemie macOS

Jednym z minusów macOS Mojave, na który narzekałem jeszcze długo przed pojawieniem się oficjalnej wersji systemu, było usunięcie z opcji Udostępniania, popularnych serwisów społecznościowych w rodzaju Twittera czy Facebooka. Akurat osobiście bardzo chętnie korzystałem z tej funkcji i początkowo okrutnie irytowała mnie konieczność kopiowania z poziomu Safari odnośników do treści, które chciałem udostępnić np. na Twitterze. Na szczęście z pomocą przyszedł mi Twitterrific, czyli klient Twittera, na którego się przesiadłem po likwidacji oficjalnej aplikacji macOS.

Remedium na mój, a zapewne także problem wielu innych użytkowników systemu macOS Mojave, stanowi opcja „Więcej …”, którą znajdziemy w menu Plik / Udostępnij. Po jej aktywacji otwarte zostaną Preferencje Systemowe, a dokładnie pozycja Rozszerzenia.

Znajdziemy tam listę opcji i aplikacji, które możemy zaznaczyć, aby móc je wykorzystywać do udostępniania interesujących nas treści. I tak na przykład, jeśli mamy na naszym komputerze zainstalowany Twitterrific, to gdy tylko go zaznaczymy, będziemy mogli za jego pośrednictwem udostępniać np. odwiedzaną właśnie stronę.

UWAGA!!!! Opcje udostępniania nie działają od razu dla każdej aplikacji. Oznacza to, że jeśli chcielibyśmy włączyć udostępnianie treści za pośrednictwem np. Twitterrific z poziomu Safari, to po otwarciu przeglądarki wchodzimy w menu Plik, Udostępnij i Więcej. Ale jeśli chcemy treści udostępniać z poziomu edytora TextEdit, to całą procedurę powtarzamy z poziomu menu tej właśnie aplikacji.h